uczniowie szkoły

„Takie chwile jak ta… to nasze zwycięstwo”

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach Jolanta Satława powiedziała m. in.

„Oto nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2018/2019.”

„Gratuluję wszystkim, że po tych 10 miesiącach wytężonej pracy udało się dotrzeć do mety kolejnego roku szkolnej edukacji.”

Po raz piąty CKZIU Nr 1 w Wadowicach znalazł się wśród 30 najaktywniejszych szkół biorących udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma- biznes przy tablicy”. Projekt organizowany jest w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (12–18 listopada 2018r.). W programie wzięło udział 73 138 uczniów, 2 276 nauczycieli, 589 szkół oraz 1 824 firmy i instytucje z całej Polski. Najaktywniejsze szkoły zostają uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i certyfikatami.

W CKZiU1 odbyła się 21.03.2019r. III edycja Zawodów Sportowych pod patronatem Starosty Wadowickiego. Brali w nich udział uczniowie 7 szkół powiatu wadowickiego, w sumie 35 "siłaczy". Zawody rozegrano w 3 kategoriach: wg Willksa, wg masy ciała oraz największy wyciśnięty ciężar. Wszystkim udzieliła się sportowa rywalizacja w atmosferze FAIR PLAY. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego CKZiUNr 1 w Wadowicach: Rafał Zaremba, Joanna Gołuchowska oraz Sławomir Wcisło, który przygotował pokaz innowacyjnej lekcji wf z kijami. Nagrodami były puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Piotra Putka.

W związku z Zebraniem Rady Pedagogicznej w dniu 14.06.2019r. (piątek) o godz. 8.00 zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut  i odbywają się według poniższego harmonogramu.

W dniu 29 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Programowej przy CKZiU Nr 1 w Wadowicach.

Tematyka spotkania dotyczyła:

  1. Perspektyw rozwoju Centrum.
  2. Ewaluacji diagnozy potrzeb Centrum do projektu CKZ II.
  3. Roli pracodawców we wdrażaniu reformy kształcenia zawodowego od 01.09.2019r.

a1

Z wielkim bólem i żalem żegnamy dziś naszą koleżankę

mgr Janinę Szymańską

wspaniałego pedagoga, nauczyciela, bibliotekarza.
Była pracownikiem Naszej Szkoły w latach 1972 – 2005
i zaznaczyła się jako przyjaciel młodzieży służący zawsze pomocą i wsparciem.
Będzie nam bardzo brakowało jej pogodnego usposobienia,
otwartości w relacjach z innymi, zaangażowania w życie Szkoły.

Niech słowa ks. Twardowskiego prowadzą nas przez okres żałoby:
„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybką odchodzą…”

Uroczystości Pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym
w Wadowicach dnia 08.06.2019r. (sobota) o godz. 15.00

a1

litwa1

Litwa
celem zadania
„Budowanie pamięci historycznej o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej”

litwa2

list1m

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi w dniu 23.05.2019r. (czwartek) zajęcia lekcyjne od lekcji 8 zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

Deszczowych poniedziałków wiosną nie brakuje i to właśnie w taki deszczowy dzień klasa 2a miała okazję spędzić wyjątkowo owocnie czas, zyskując międzynarodowe znajomości!

W Wadowicach gościła pięcioosobowa grupa Włoszek, która wraz z opiekunem przez kilka dni chłonęła naszą kulturę i tradycję. Odwiedziliśmy z nimi Sanktuarium Maryjno–Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, a także pokonaliśmy fragment znanych Dróżek Kalwaryjskich. W trakcie spotkania rozmawialiśmy, w co najmniej czterech językach (po jednym na każdą stronę świata :) dowiadując się, jak funkcjonuje włoskie szkolnictwo, w jakich godzinach jada się makaron i czy w
Polsce popełniamy zbrodnie dla kubków smakowych serwując w każdej restauracji słynne „margherity”. Oczywiście dziewczęta były niesamowicie otwarte i chętnie wypytywały o życie polskich nastolatków, czy obchodzimy hucznie 18-naste urodziny, a nawet pozazdrościły nam stołówki w szkole. Jak się okazało ekonomiści swoich zawsze wyczują, bo w trakcie rozmowy Włoszki zdradziły, że kształcą się w podobnych kierunkach!

Rekrutacja uzupełniająca na staże zawodowe dla zawodów branży turystyczno – gastronomicznej odbędzie się w terminie 20.05. – 22.05.2019r.

Za realizację stażu zawodowego uczestnik/uczestniczka (mężczyzna/kobieta) otrzymuje stypendium stażowe.

„Jeśli człowiek w ogóle jest zdolny do poznania prawdy,
to tylko dzięki myśleniu”

ks. prof. J. Tischner

26 kwietnia 2019roku uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych 272 absolwentów z 10 klas maturalnych.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Jolanta Satława wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

II tura rekrutacji na staże zawodowe dla zawodów branży turystyczno – gastronomicznej odbędzie się w terminie 24.04. – 30.04.2019r.

W tym czasie kandydat/kandydatka (mężczyzna/kobieta) musi złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 4 do Regulaminu Rekrutacji do projektu pt. „Turystyczno – Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” RPMP.10.02.02-12-0245/16).

W dniach 26 do 28 marca 2019r. braliśmy udział w rekolekcjach, które poprowadził br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap – dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Przybliżył nam postać św. Ojca Pio – patrona Dzieła Pomocy, który modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem,otrzymał stygmaty – 5 ran, które nosił 50 lat – na rękach, boku i nogach.

Dzieło Pomocy pomaga w Krakowie ponad 2000 bezdomnym poprzez różne działania m.in. pomoc medyczną, kuchnię, garderobę, pomoc w znalezieniu pracy.Pomagając doraźnie, wychodzi naprzeciw najbardziej podstawowym potrzebom najuboższych, wynikającym bezpośrednio z utraty dachu nad głową.

Świat jest książką
i ci,którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.

św. Augustyn

Naszym gościem był Mateusz Bury – przewodnik turystyczny, podróżnik, pasjonat, wulkan energii, człowiek odważny, podejmujący życiowe wyzwania.

Mongolia, Tybet, Czeczenia, Chile, Uzbekistan, Argentyna, Kolumbia... to tylko kilka z krajów, jakie odwiedził. Swoje opowieści gość ubarwiał pokazem ciekawych zdjęć, potwierdzających prezentowane miejsca. Młodzież miała okazję posłuchać opowieścio wyprawach i przygodach, jakie spotykały go w trakcie licznych wojaży.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

OGŁOSZENIE!!!
 
W dniu 16.08.2019r. (piątek) szkoła zamknięta. 
 

 
 OGŁOSZENIE!!!

Spotkanie Rodziców kandydatów przyjętych do klas pierwszych
na rok szkolny 2019/2020
z Dyrektorem Centrum i Wychowawcą odbędzie się
w dniu 29.08.2019 r. o godz. 15.30!
                                                                          Zapraszamy


UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem schodów zewnętrznych wejście do budynku szkoły od strony boisk szkolnych.


 OGŁOSZENIE

Czas pracy sekretariatu szkoły w okresie wakacji:

W dniach od 15.07.2019r. do 19.07.2019r.
oraz od 19.08.2019r. do 31.08.2019r.
sekretariat czynny od godz. 8.00 do 14.00

UWAGA!
W dniach od 22.07.2019r. do 16.08.2019r.  sekretariat nieczynny.

 

List do Rodziców dotyczący bezpieczeństwa uczniów

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (maj 2019)

Przydatne linki