uczniowie szkoły

13. lutego 2019 już po raz drugi odbył się II Finał Międzyszkolnego Interaktywnego Konkursu językowego „Kahoot z Tischnerem” pod patronatem Zarządu Powiatu w Wadowicach.

Do eliminacji szkolnych w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych przystąpiło blisko 200 uczniów, a 24 z nich zmierzyło się w finałowej rozgrywce.

W tym roku na podium znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, a tuż za nimi uczniowie z Technikum i Liceum CKZiU Nr 1 („Tischner”) oraz CKZiU Nr 2 („Gorzeń” i „Budowlanka”).

Dnia 5 lutego 2019r. W CKZiU nr 1 w Wadowicach po raz kolejny został zorganizowany „Salon Maturzystów”. Uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielami uczelni wyższych. Dzięki poradom ekspertów maturzyści otrzymali cenne informacje związane z ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji. Przygotowane stoiska obfitowały w ulotki informatory, dostępne dla uczniów.

Ponadto w ramach promocji maturzyści otrzymali różnorodne gadżety promujące poszczególne uczelnie.

 

W tegorocznym Powiatowym Finale w Pływaniu Indywidualnym Nasz Szkolny Mistrz w stylu motylkowym - Dawid Badan z klasy 4i, po raz czwarty z rzędu zdobył pierwsze miejsce delfinem, ustanawiając jednocześnie swój rekord życiowy na dystansie 50m z czasem 0.26.53s. Serdecznie gratulujemy.

Świetnie popłynęła również Karolina Grajny z klasy 2a, zajmując pierwsze miejsce stylem grzbietowym , oraz Julia Kachel z kl 1j, która zdobyła drugie miejsce stylem dowolnym. Największa liczba zawodników wystartowała jak zwykle w konkurencji stylem dowolnym mężczyzn, ale i w tej kategorii udało się stanąć na podium naszemu zawodnikowi. Wojciech Woś z klasy3n w tej konkurencji zdobył 3 miejsce.

CKZiU Nr 1 w Wadowicach oraz branży turystyczno-gastronomicznej powiatu wadowickiego i województwa małopolskiego

Rekrutacja na niżej wymienione kursy odbędzie się w terminie od 11.02.2019r. do 13.02.2019r. W tym czasie kandydat musi złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 4 do Regulaminu Rekrutacji do projektu pt. „Turystyczno – Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” RPMP.10.02.02-12-0245/16). Formularz można pobrać w pokoju nr 6 lub ze strony internetowej www.ckziu1wadowice.pl.

branży turystyczno-gastronomicznej Powiatu Wadowickiego i województwa małopolskiego

Rekrutacja na niżej wymienione kursy odbędzie się w terminie od 06.02.2019r. do 12.02.2019r. W tym czasie kandydat musi złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 5 do Regulaminu Rekrutacji do projektu pt. „Turystyczno – Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” RPMP.10.02.02-12-0245/16). Formularz można pobrać w pokoju nr 6 lub ze strony internetowej www.ckziu1wadowice.pl

Zapraszamy do pobrania materiałów przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Materiały dotyczą rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie posiada wolne miejsca na kursy dla uczniów Technikum lub Branżowej szkoły I stopnia (szczególnie kształcących się w branży usługowej):

pip

Konkurs dla młodzieży ponadgimnazjalnej z wiedzy z zakresu prawa pracy organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. W konkursie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, przygotowując się do konkursu podczas lekcji „Kultura bezpieczeństwa”, organizowanymi wspólnie z inspektorami pracy.

Już po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole młodszych kolegów, którym zaprezentowaliśmy gastronomiczne kierunki kształcenia: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, kucharz oraz cukiernik. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Gimnazjaliści i Ósmoklasiścizobaczyli oraz zapoznali się z pracownią gastronomiczną, a takżeskosztowali oryginalnych zakąsek przyrządzonych przez uczniów klasy 2kp. Pokaz carvingu (umiejętności rzeźbienia w owocach i warzywach), przygotowany przez uczennice klas 3kp oraz 3gs i 3gsprawił dużo radości. Uczestnicy warsztatów wysłuchali ciekawej prezentacji na temat zdrowego odżywiania, zobaczyli ciekawostkę-profesjonalną analizę składu ciała, a następnie sprawdzili swoją wiedzę w quizie ze słodkimi nagrodami. Nasi utalentowani cukiernicy z klasy 2kp przygotowali dla gości pyszne kruche ciasteczka i babeczki. 

W związku z próbnym egzaminem maturalnym z języka polskiego w dniu 03.01.2019r. (czwartek) zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

W związku z próbnym egzaminem maturalnym z matematyki w dniu 04.01.2019r. (piątek) zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

W związku z próbnym egzaminem maturalnym z języka obcego w dniu 07.01.2019r. (poniedziałek) zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

W związku z Próbną Maturą z NOWĄ ERĄ w dniach 03 – 11.01.2019 r. Maturzyści przychodzą do szkoły na godz. 7.30.

Po zakończonym egzaminie Maturzyści uczestniczą w zajęciach! Z wyjątkiem:

  • W dniu 03.01.2019r. (czwartek) klasa 3j i 4g nie odbywa zajęć lekcyjnych.
  • W dniu 07.01.2019r. (poniedziałek) wszystkie klasy maturalne nie odbywają zajęć lekcyjnych.

Szczegółowe informacje

Terminy - NOWA ERA

Harmonogram próbnego egzaminu maturalnego 2018/2019 - NOWA ERA

Ogłoszenie kalkulatory

Skrócone zajęcia

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 17.12.2018)

Przydatne linki