uczniowie szkoły

Rekrutacja na kursy zawodowe (PDF)

24 listopada 2021 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się drużynowe zawody w badmintonie. W kategorii dziewcząt nasza badmintonistki nie miały sobie równych zdobywając 1 miejsce tym samym awansując do finału wojewódzkiego. Gratulujemy i chcemy więcej.

Brawo dziewczyny.

Ogromny podziw i zainteresowanie towarzyszyły spotkaniu, które odbyło się 15 listopada w naszej Szkole. Było wynikiem realizowanego aktualnie cyklu spotkań pod hasłem "Pasja jako energia życiowa", w którym młodzi i utalentowani ludzie dzielą się z innymi swoimi zainteresowaniami i pasją oraz inspirują ich do własnych poszukiwań.

Ów cykl spotkań zainicjował niezwykły, młody człowiek - Karol Siwek, uczeń klasy 4cs, któremu towarzyszyła występująca u nas gościnnie Natalia Modzelewska trenujący mało znaną dyscyplinę sportową Street Workout i odnoszący w niej spektakularne sukcesy.

10 listopada 2021 r. Uczniowie Naszej Szkoły uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie hymnu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11.

Wcześniej głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Satława, która wspomniała tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Następnie uczniowie Nikola i Krystian przedstawili krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości.

W dniu 12.11.2021r. (piątek) szkoła będzie zamknięta.

W dniach 4-5 listopada grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. T. Skowrona i R. Bzowskiego, wzięła udział w wycieczce górskiej, wędrując pięknymi trasami Beskidu Żywieckiego. Przygoda na dobre rozpoczęła się w Zwardoniu, skąd czerwonym szlakiem ruszyliśmy na najwyższy szczyt Worka Raczańskiego. Chociaż towarzyszył nam silny wiatr i co jakiś czas niepewnie spoglądaliśmy na zasnuwające niebo ciemne chmury, z wielką determinacją pokonywaliśmy kolejne metry. Jeszcze przed zapadnięciem zmroku dotarliśmy do miejsca naszego noclegu, czyli schroniska, które umiejscowione jest tuż pod szczytem Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.).

08 – 14 listopada 2021r.

stp

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Podsumowanie stażu w Maladze (PDF)

Zajęcia w ramach Dni Shakespeare'a 2021 odbywały się w ramach lekcji języka angielskiego w dniach 19-23. kwietnia 2021. Aktywności i zajęcia przygotowane dla uczniów były dostosowane do nauki zdalnej, rozwijały kreatywność uczniów i motywowały ich do udziału w zajęciach i pogłębianiu wiedzy, a także wykorzystywały ich potencjał artystyczny i literacki (tworzenie storyboard i reportażu).

Głównym celem cyklu zajęć było uatrakcyjnienie zajęć online, zmotywowanie uczniów do samodzielnej pracy oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z języka angielskiego, a także nt. literatury brytyjskiej.

Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "WAITT-We're All In This Together". Oznacza to, że praca Naszych uczniów i Naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

Projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.

Opiekunem uczniów jest p. Monika Wanat

Wspólnie udało nam się zgromadzić ponad 155 000 sztuk nakrętek!

Wielkie podziękowanie kierujemy do całej społeczności szkolnej, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Na wyróżnienie zasługuje klasa 1j, która przekazała na ten szczytny cel ponad 23 000sztuk nakrętek. W związku z tym nagroda w postaci jednego dnia bez pytania, w dowolnie wybranym dniu, zostanie przekazana klasie 1j. Uczniowie z poszczególnych klas, którzy zebrali indywidualnie największą ilość nakrętek otrzymują również jeden, dowolnie wybrany, dzień bez pytania.

Pamiętajcie akcja trwa nadal. Kolejna zbiórka w Dzień Wolontariusza, który, jak co roku, przypada 5 grudnia.

Uczniowie i nauczyciele CKZiU Nr 1 w Wadowicach zaangażowali się realizację Ogólnopolskiego Projektu „Emp@tyczna Klasa”. Projekt trwa od października do maja. 

Głównym celem Projektu jest kreowanie u młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

Uczestnicy w ramach projektu realizować będą comiesięczne zadania, które dostępne są w zakładce Misje na stronie www.empatycznaklasa.edu.pl.:):):)

Chcemy Wam powiedzieć, że dokonałyśmy dobrego wyboru zgłaszając się na staż zagraniczny realizowany w ramach projektu PO WER pt "Follow your dream profession". Pracujemy w pięciogwiazdkowym hotelu Olimpic Lagoon. Każda z nas ma możliwość rozwoju zawodowego w różnych działach tego obiektu. Rozszerzamy znajomość języka angielskiego. Goście hotelowi pochodzą z całej Europy. Popołudniami korzystamy z cudownej pogody i poznajemy atrakcje turystyczne. W sobotę odwiedziliśmy Omodos i Limassol. W niedzielę płynęliśmy statkiem, kąpaliśmy się w Blue Lagoon i zobaczyliśmy łaźnie Afrodyty.

Pozdrawiamy!

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (2 listopad 2021)