uczniowie szkoły

W związku z Zebraniem Rady Pedagogicznej w dniu 14.06.2019r. (piątek) o godz. 8.00 zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut  i odbywają się według poniższego harmonogramu.

W dniu 29 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Programowej przy CKZiU Nr 1 w Wadowicach.

Tematyka spotkania dotyczyła:

  1. Perspektyw rozwoju Centrum.
  2. Ewaluacji diagnozy potrzeb Centrum do projektu CKZ II.
  3. Roli pracodawców we wdrażaniu reformy kształcenia zawodowego od 01.09.2019r.

a1

Z wielkim bólem i żalem żegnamy dziś naszą koleżankę

mgr Janinę Szymańską

wspaniałego pedagoga, nauczyciela, bibliotekarza.
Była pracownikiem Naszej Szkoły w latach 1972 – 2005
i zaznaczyła się jako przyjaciel młodzieży służący zawsze pomocą i wsparciem.
Będzie nam bardzo brakowało jej pogodnego usposobienia,
otwartości w relacjach z innymi, zaangażowania w życie Szkoły.

Niech słowa ks. Twardowskiego prowadzą nas przez okres żałoby:
„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybką odchodzą…”

Uroczystości Pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym
w Wadowicach dnia 08.06.2019r. (sobota) o godz. 15.00

a1

litwa1

Litwa
celem zadania
„Budowanie pamięci historycznej o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej”

litwa2

list1m

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi w dniu 23.05.2019r. (czwartek) zajęcia lekcyjne od lekcji 8 zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

Deszczowych poniedziałków wiosną nie brakuje i to właśnie w taki deszczowy dzień klasa 2a miała okazję spędzić wyjątkowo owocnie czas, zyskując międzynarodowe znajomości!

W Wadowicach gościła pięcioosobowa grupa Włoszek, która wraz z opiekunem przez kilka dni chłonęła naszą kulturę i tradycję. Odwiedziliśmy z nimi Sanktuarium Maryjno–Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, a także pokonaliśmy fragment znanych Dróżek Kalwaryjskich. W trakcie spotkania rozmawialiśmy, w co najmniej czterech językach (po jednym na każdą stronę świata :) dowiadując się, jak funkcjonuje włoskie szkolnictwo, w jakich godzinach jada się makaron i czy w
Polsce popełniamy zbrodnie dla kubków smakowych serwując w każdej restauracji słynne „margherity”. Oczywiście dziewczęta były niesamowicie otwarte i chętnie wypytywały o życie polskich nastolatków, czy obchodzimy hucznie 18-naste urodziny, a nawet pozazdrościły nam stołówki w szkole. Jak się okazało ekonomiści swoich zawsze wyczują, bo w trakcie rozmowy Włoszki zdradziły, że kształcą się w podobnych kierunkach!

Rekrutacja uzupełniająca na staże zawodowe dla zawodów branży turystyczno – gastronomicznej odbędzie się w terminie 20.05. – 22.05.2019r.

Za realizację stażu zawodowego uczestnik/uczestniczka (mężczyzna/kobieta) otrzymuje stypendium stażowe.

„Jeśli człowiek w ogóle jest zdolny do poznania prawdy,
to tylko dzięki myśleniu”

ks. prof. J. Tischner

26 kwietnia 2019roku uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych 272 absolwentów z 10 klas maturalnych.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Jolanta Satława wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

II tura rekrutacji na staże zawodowe dla zawodów branży turystyczno – gastronomicznej odbędzie się w terminie 24.04. – 30.04.2019r.

W tym czasie kandydat/kandydatka (mężczyzna/kobieta) musi złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 4 do Regulaminu Rekrutacji do projektu pt. „Turystyczno – Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” RPMP.10.02.02-12-0245/16).

W dniach 26 do 28 marca 2019r. braliśmy udział w rekolekcjach, które poprowadził br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap – dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Przybliżył nam postać św. Ojca Pio – patrona Dzieła Pomocy, który modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem,otrzymał stygmaty – 5 ran, które nosił 50 lat – na rękach, boku i nogach.

Dzieło Pomocy pomaga w Krakowie ponad 2000 bezdomnym poprzez różne działania m.in. pomoc medyczną, kuchnię, garderobę, pomoc w znalezieniu pracy.Pomagając doraźnie, wychodzi naprzeciw najbardziej podstawowym potrzebom najuboższych, wynikającym bezpośrednio z utraty dachu nad głową.

Świat jest książką
i ci,którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.

św. Augustyn

Naszym gościem był Mateusz Bury – przewodnik turystyczny, podróżnik, pasjonat, wulkan energii, człowiek odważny, podejmujący życiowe wyzwania.

Mongolia, Tybet, Czeczenia, Chile, Uzbekistan, Argentyna, Kolumbia... to tylko kilka z krajów, jakie odwiedził. Swoje opowieści gość ubarwiał pokazem ciekawych zdjęć, potwierdzających prezentowane miejsca. Młodzież miała okazję posłuchać opowieścio wyprawach i przygodach, jakie spotykały go w trakcie licznych wojaży.

Nadszedł dla Nas czas niezwykle trudny. Miejsce nauczyciela jest przy uczniu, cały czas sercem i myślami jesteśmy z Wami. Podejmujemy walkę o godność nauczycielską, której nie należy utożsamiać tylko ze względami finansowymi. Żadna nasza decyzja podejmowana w tym gorącym okresie nie jest skierowana przeciwko Wam, przecież zawsze byliśmy i jesteśmy z naszymi uczniami. Teraz my znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i potrzebujemy Waszego zrozumienia. Nauczanie jest naszą pasją, chcemy przekazywać Wam wiedzę i kochamy to, co robimy. Wierzymy, że wkrótce spotkamy się w NASZEJ SZKOLE.

Wasi Nauczyciele

Rekrutacja na staże zawodowe dla zawodów branży turystyczno – gastronomicznej odbędzie się w terminie 09.04. – 15.04.2019r.

W tym czasie kandydat/kandydatka (mężczyzna/kobieta) musi złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 4 do Regulaminu Rekrutacji do projektu pt. „Turystyczno – Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” RPMP.10.02.02-12-0245/16).

"Branie udziału w rozprawie stanowi nie tylko lekcję prawa, ale również lekcję życia"
Anna Maria Wesołowska


Wielu uczniów było zaskoczonych, kiedy okazało się, że odwiedzająca naszą szkołę 02.04.2019r. Anna Maria Wesołowska nie jest aktorką znaną szerokiej publiczności z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, a prawdziwym sędzią orzekającym na sali sądowej od 1982 roku.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (maj 2019)

Przydatne linki