uczniowie szkoły

REKRUTACJA NA KURSY ZAWODOWE

dla wszystkich zawodów w szczególności branży turystyczno - gastronomicznej kształconych w CKZiU Nr 1 w Wadowicach 
oraz branży turystyczno - gastronomicznej Powiatu Wadowickiego 
i Województwa Małopolskiego

 Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba mamy w sobie.

Coś z niego przekazujemy innym.

Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba.

ks. prof. Józef Tischner

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie CKZiU Nr 1 w Wadowicach wzięli udział w międzynarodowym projekcie badawczym CREDO. Celem tego projektu jest stworzenie największego na świecie detektora promieniowania kosmicznego opartego na sieci użytkowników aplikacji mobilnej CREDO Detektor. Ponadto włączenie się do projektu dało możliwość podniesienia stanu wiedzy o promieniowaniu kosmicznym. 

W ramach projektu Credo organizatorzy ogłosili konkurs drużynowy dla szkół. Nasza drużyna walczyła pod nazwą Tischner.Wadowice. Jej członkami byli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Chociaż przystąpiliśmy do konkursu nieco później, udało nam się odnieść spore sukcesy:

SALA GIMNASTYCZNA

Pedagogizacja Rodziców „Profilaktyka uzależnień”
I tura – godz.16.00 – 16.45
II tura – godz. 17.00 – 17.45

Po pedagogizacji spotkania z wychowawcami odbędą się w wyznaczonych salach:

W związku z Zebraniami z Rodzicami 23.09.2019r. (poniedziałek) zajęcia zostają skrócone do 30 minut i będą odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Dnia 04.09.2019 r. o godzinie 20.50 zebraliśmy się wszyscy na dworcu PKS w Wadowicach, by rozpocząć naszą austriacką przygodę. Droga upłynęła nam szybko i radośnie. Do hostelu w Salzburgu dotarliśmy po godzinie 8.00. Oddaliśmy nasze bagaże do przechowalni i zaciekawieni wyruszyliśmy, aby zwiedzić miasto Salzburg. Pierwsze miejsce w które się udaliśmy - Ogrody Mirabell, zachwyciły nas swoim urokiem i kompozycjami kwiatów. Pani przewodnik, która nam towarzyszyła, opowiedziała nam historię tego miejsca, a my mogliśmy – po raz pierwszy - poczuć atmosferę miasta Mozarta. Następnie przeszliśmy mostem przez rzekę Salzach, by dotrzeć do najsłynniejszej w Salzburgu uliczki Getreidegasse, gdzie podziwialiśmy kamienicę, w której urodził sięw 1756 r. słynny austriacki kompozytor – Wolfgang A. Mozart oraz urokliwe sklepiki, kawiarenki i restauracje. Przypomniał się nam Kraków i troszeczkę zatęskniliśmy za ojczyzną. Zwiedzając Salzburg, poznawaliśmy lepiej jego historię, kulturę oraz zabytki. Szczególnie zachwyciła nas panorama miasta z Góry Mnicha i majestatyczna Twierdza Hohensalzburg, jak również Katedra św. Ruperta i Kościół św. Piotra. Barokowa architektura miasta, fontanny, ryneczki urzekły nas i sprawiły, że Austria stała się dla nas troszkę bliższa. Spacerując po Salzburgu, mieliśmy okazję dowiedzieć się również, skąd pochodzi jego nazwa, kto sprawował w nim władzę oraz co przyczyniło się do jego rozwoju. Poznaliśmy również lokalne przysmaki oraz regionalne stroje ludowe. Pani przewodnik przybliżyła nam również najnowszą historię miasta i zapoznała nas z bogatą kulturalną ofertą Salzburga. Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się na pyszną obiadokolację oraz na zasłużony odpoczynek do naszego hostelu.

10.09.2019r. (wtorek) godz. 17.00– sala gimnastyczna

Po spotkaniu z Dyrektorem CKZiU Nr 1 odbędą sięzebrania z Rodzicami w następujących salach:

W związku z Zebraniem Rady Pedagogicznej w dniu 13.09.2019r. (piątek) o godz. 7.45 zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut  i odbywają się według poniższego harmonogramu.

Drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy – Nauczyciele!

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejny rok pracy, nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Przed nami rok rozwijania zainteresowań, podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszym Centrum. Życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie. To jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do nauki, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła.

Spotkanie Rodziców kandydatów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 z Dyrektorem Centrum i Wychowawcą odbędzie się w dniu 29.08.2019r. (czwartek) o godz. 15.30.

02.09.2019r.

  • godz. 9.00 Msza Święta w Bazylice ONMP w Wadowicach
  • godz. 10.15 Akademia szkolna z okazji:
    • rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020
    • rocznicy wybuchu II wojny światowej


  • godz. 8.00 spotkania uczniów poszczególnych klas z wychowawcami w/g niżej podanego harmonogramu: 

„Takie chwile jak ta… to nasze zwycięstwo”

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach Jolanta Satława powiedziała m. in.

„Oto nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2018/2019.”

„Gratuluję wszystkim, że po tych 10 miesiącach wytężonej pracy udało się dotrzeć do mety kolejnego roku szkolnej edukacji.”

Po raz piąty CKZIU Nr 1 w Wadowicach znalazł się wśród 30 najaktywniejszych szkół biorących udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma- biznes przy tablicy”. Projekt organizowany jest w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (12–18 listopada 2018r.). W programie wzięło udział 73 138 uczniów, 2 276 nauczycieli, 589 szkół oraz 1 824 firmy i instytucje z całej Polski. Najaktywniejsze szkoły zostają uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i certyfikatami.

W CKZiU1 odbyła się 21.03.2019r. III edycja Zawodów Sportowych pod patronatem Starosty Wadowickiego. Brali w nich udział uczniowie 7 szkół powiatu wadowickiego, w sumie 35 "siłaczy". Zawody rozegrano w 3 kategoriach: wg Willksa, wg masy ciała oraz największy wyciśnięty ciężar. Wszystkim udzieliła się sportowa rywalizacja w atmosferze FAIR PLAY. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego CKZiUNr 1 w Wadowicach: Rafał Zaremba, Joanna Gołuchowska oraz Sławomir Wcisło, który przygotował pokaz innowacyjnej lekcji wf z kijami. Nagrodami były puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Piotra Putka.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (wrzesień 2019)

Przydatne linki