uczniowie szkoły

W dniach 26 do 28 marca 2019r. braliśmy udział w rekolekcjach, które poprowadził br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap – dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Przybliżył nam postać św. Ojca Pio – patrona Dzieła Pomocy, który modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem,otrzymał stygmaty – 5 ran, które nosił 50 lat – na rękach, boku i nogach.

Dzieło Pomocy pomaga w Krakowie ponad 2000 bezdomnym poprzez różne działania m.in. pomoc medyczną, kuchnię, garderobę, pomoc w znalezieniu pracy.Pomagając doraźnie, wychodzi naprzeciw najbardziej podstawowym potrzebom najuboższych, wynikającym bezpośrednio z utraty dachu nad głową.

Świat jest książką
i ci,którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.

św. Augustyn

Naszym gościem był Mateusz Bury – przewodnik turystyczny, podróżnik, pasjonat, wulkan energii, człowiek odważny, podejmujący życiowe wyzwania.

Mongolia, Tybet, Czeczenia, Chile, Uzbekistan, Argentyna, Kolumbia... to tylko kilka z krajów, jakie odwiedził. Swoje opowieści gość ubarwiał pokazem ciekawych zdjęć, potwierdzających prezentowane miejsca. Młodzież miała okazję posłuchać opowieścio wyprawach i przygodach, jakie spotykały go w trakcie licznych wojaży.

Nadszedł dla Nas czas niezwykle trudny. Miejsce nauczyciela jest przy uczniu, cały czas sercem i myślami jesteśmy z Wami. Podejmujemy walkę o godność nauczycielską, której nie należy utożsamiać tylko ze względami finansowymi. Żadna nasza decyzja podejmowana w tym gorącym okresie nie jest skierowana przeciwko Wam, przecież zawsze byliśmy i jesteśmy z naszymi uczniami. Teraz my znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i potrzebujemy Waszego zrozumienia. Nauczanie jest naszą pasją, chcemy przekazywać Wam wiedzę i kochamy to, co robimy. Wierzymy, że wkrótce spotkamy się w NASZEJ SZKOLE.

Wasi Nauczyciele

"Branie udziału w rozprawie stanowi nie tylko lekcję prawa, ale również lekcję życia"
Anna Maria Wesołowska


Wielu uczniów było zaskoczonych, kiedy okazało się, że odwiedzająca naszą szkołę 02.04.2019r. Anna Maria Wesołowska nie jest aktorką znaną szerokiej publiczności z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, a prawdziwym sędzią orzekającym na sali sądowej od 1982 roku.

28 marca 2019 r. (czwartek) w ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XV Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne organizowane przez Powiat Wadowicki.

Jak co roku, nasza szkoła zaprezentowała swoją bogatą i różnorodną ofertę edukacyjną. Warto podkreślić, że tegoroczne targi cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów klas ósmych, jak i gimnazjalistów. Paleta uczniowskich zainteresowań była szeroka – trudno wskazać zawód, który cieszył się największym zainteresowaniem młodych ludzi. Szczegółowe pytania świadczą, że uczniowie coraz świadomiej planują swoją edukację i myślą perspektywicznie.

Przedstawiciele naszego Centrum wraz z panią Dyrektor Jolantą Satławą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z minister przedsiębiorczości i technologii – Jadwigą Emilewicz, która 20 marca 2019r. przybyła z wizytą do Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas którego zaprezentowali corocznie organizowane ogromne przedsięwzięcie - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Nie zabrakło zdjęć oraz wpisu do Księgi Pamiątkowej. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele władz Powiatu Wadowickiego, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół oraz Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej. Pani minister przeprowadziła "lekcję przedsiębiorczości" z młodzieżą, podczas której podkreślała znaczenie dobrego wykształcenie oraz przygotowania do zawodu. Ponadto zachęcała młodych ludzi do pozostawania w kraju, rozwijania swoich talentów, przedstawiła zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz oferowane możliwości wsparcia dla małych przedsiębiorców.

15 marca 2019r w Krakowie odbył się etap okręgowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Uczestniczyła w nim Joanna Jabłońska z klasy II g, która wygrała etap rejonowy. Olimpiada obejmowała test składający się z czterdziestu pytań oraz wcześniej przygotowaną i przeprowadzoną akcję prozdrowotną. Asia zajęła II miejsce w województwie.

  • a1
  • a2

Simple Image Gallery Extended

Dawid Badan uczeń klasy 4i zdobył tytuł WICEMISTRZA MAŁOPOLSKI w swojej koronnej konkurencji 50 m stylem motylkowym. 28.03.2019r. w Tarnowie odbył się Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym. Po raz trzeci najlepszy pływak w historii naszej szkoły potwierdził swoją klasę i stanął na podium tym razem zdobywając srebrny medal z czasem 00:26:30s.

Świetnie zaprezentowały się również zawodniczki: Karolina Grajny kl 2a (styl grzbietowy) oraz Julia Kachel kl 1j (styl dowolny). Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze i dały możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi pływakami i pływaczkami z Małopolski.

Serdecznie gratulujemy 

w2

4 kwietnia 2019 roku 

odbędą się w naszej szkole dwie akcje prozdrowotne:

  1. Akcja „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” – w formie prelekcji w sali 25 w wytypowanych klasach, zgodnie z harmonogramem
  2. Akcja „Komórkomania”, czyli rejestracja do banku dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych Fundacji DKMS – na parterze szkoły oraz w sali 12

Zapraszamy 
A. Rajda i A. Kotowiecka

 

Ogłoszenie

 

4 kwietnia 2019 roku

odbędą się w naszej szkole dwie akcje prozdrowotne:

1) Akcja „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” – w formie prelekcji

w sali 25 w wytypowanych klasach, zgodnie z harmonogramem

2) Akcja „Komórkomania”, czyli rejestracja do banku dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych Fundacji DKMS

na parterze szkoły oraz w sali 12

Zapraszamy

A. Rajda i A. Kotowiecka

Dnia 4 marca 2019 roku w hotelu Czarny Groń w Rzykach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Gastronomiczno-Hotelarskiej zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach przy współudziale wiceprezesa Zarządu Hotelu Czarny Groń pani Elżbiety Wisiorek oraz kierownika restauracji Hotelu Czarny Groń pana Macieja Chojny.

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań gastronomiczno-hotelarskich oraz integracja zawodowa. Do konkursu przystąpili uczniowie z CKZiU Nr 1 w Wadowicach, uczniowie z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej z Andrychowa.

6 marca w promieniach wiosennego słońca, na doskonale przygotowanym stoku w Kompleksie BESKID w Spytkowicach odbyły się Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim. Na wymagającej trasie slalomu giganta rywalizowali narciarze i snowboardziści. W kategorii męskiej III miejsce wywalczył Janik Nikodem z 2i. Szósty był Olaf Gawęda z 1ekp. Wśród snowboardzistek I miejsce zdobyła Marzena Zaczyńska z 1i, w snowboardzistów III Kacper Bryzek 1i i IV miejsce Mikołaj Karelus 1i. Zawody stały na wysokim poziomie a po trudach rywalizacji sportowej zawodnicy zażywali kąpieli słonecznych. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

27.02.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Wyślij pączka do Afryki”. 

Celem akcji było pozyskanie środków, które zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację, budowę trzech studni oraz wsparcie wspólnot w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.

W naszej placówce akcję zorganizował Szkolny Wolontariat. Wolontariuszki sprzedały 150 pączków, a zebrane pieniądze, w kwocie 300 złotych, są dowodem na to, że zamiast brzucha urosły nam serducha.

Drodzy Gimnazjaliści i Ósmoklasiści

Wkrótce będziecie wybierać szkołę ponadgimnazjalną, dlatego ważne jest rozpoznanie swoich predyspozycji i określenie zainteresowań, które chcecie rozwijać.

Chcąc ułatwić Wam wybór szkoły serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 3 gimnazjum oraz klas 8, rozważających wybór zawodu technik handlowiec lub ekonomista oraz sprzedawca na Warsztaty, które odbędą się 21.03.2019r. o godz. 15.00-18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr1 Wadowicach w sali nr 206 /II piętro/

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 informuje, że Dzień Otwarty planowany na 29.04.2019r. zostaje odwołany.

Równocześnie w dniach 29 i 30.04.2019r. w godz. od 8.00 do 16.00 zapraszamy Gimnazjalistów, Ósmoklasistów oraz ich Rodziców celem pobrania materiałów informacyjnych i zapoznania się z ofertą edukacyjną.


 

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (maj 2019)

Przydatne linki