uczniowie szkoły

Niewątpliwie „kluczem do życiowego sukcesu jest umiejętność wybrania właściwej ścieżki kariery zawodowej”

Przed takim wyborem stoją tegoroczni maturzyści!

W związku z powyższym w CKZiU nr 1 w Wadowicach po raz trzeci został zorganizowany „Salon Maturzystów”. Uczelnie wyższeprezentowały swoją ofertę edukacyjną przed tegorocznymi maturzystami. Maturzyści nie tylko brali udział w prelekcjach, warsztatach, ale również mieli okazję do odbycia indywidualnych rozmów z przedstawicielami działów rekrutacji. Dzięki poradom ekspertów otrzymali cenne informacje związane z ofertą edukacyjną oraz zasadami przyjęcia. Przygotowane stoiska obfitowały w ulotki informatory, dostępne dla uczniów.

17.02.2020 Roku w sali gimnastycznej Naszej Szkoły odbyła się II Edycja Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Młodzież rywalizowała indywidualnie w systemie do dwóch przegranych meczy. Łącznie do turnieju przystąpiło 24 zawodników z różnych typów szkół.

Obsadę sędziowską zapewnili uczniowie klasy 1t : Martyna Żyła, Wiktoria Czechowicz, Natalia Paterak , Aleksandra Kowalczyk, Wojciech Balak.

W dniu 12.02.2020r w krytej pływalni "Delfin" w Wadowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Młodzież 7 szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego rywalizowała płynąc czterema stylami na dystansie 50 m. Naszą Szkołę reprezentowali zawodnicy:

 

W dniu 19 stycznia 2020r. uczniowie klasy 2g oraz 1xyz pod opieką Pani Jadwigi Krawczyk, Grażyny Cabak, Anny Knapik - jako wolontariusze brali udział w obsłudze kelnerskiej gości zaproszonych przez fundację Odzyskaj Nadzieję koncertu „Grajmy Panu - Kolędy i Pastorałki” z udziałem Golec uOrkiestra oraz Kordiana. Koncert odbył się w Kościele Św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

 

 

Prezentujemy spot o książkach przygotowany przez uczniów Technikum Reklamy, Kacpra Bryzka oraz Marzenę Zaczyńską.

Spot został wykonany w związku z konkursem pt. „Co ja czytam”, który miał na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych. Nauczycielem nadzorującym była Pani Karolina Żmuda.

W związku z próbnym egzaminem maturalnym z matematyki oraz zebraniem Rady Pedagogicznej w dniu 20.01.2020r. (poniedziałek) zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

Uczniowie z klasy 3a w składzie: Izabela Knapek, Karolina Orzechowska, Radosław Wysogląd, Arkadiusz Sarnecki, Daniel Bury zakwalifikowali się do II etapu ogólnopolskiego turnieju wiedzy o finansach i ekonomii„Sukces na bank”. Znaleźli się wśród najlepszych 32 drużyn, które 26 lutego 2020r. zmierzą się w etapie międzyszkolnym. Trzymajcie kciuki :)

Poniżej zdjęcia przed rozgrywkami eliminacyjnymi.

Opiekun drużyny: Karolina Żmuda

Patrycja Gil oraz Mateusz Nalborczyk z klasy 4i zostali zakwalifikowani do II etapu Powiatowego Konkursu SHAMROCK. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 10 uczniów ze szkół średnich z powiatu wadowickiego. Patrycja i Mateusz znaleźli się w najlepszej dziesiątce.

Opiekun
Monika Wanat

Trzech uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł Laureata w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu OXFORD LINGUA.PLUS w zakresie języka angielskiego:

  • Patrycja Gil z klasy 4i
  • Mateusz Nalborczyk z klasy 4i
  • Eryk Biela z 1m

Opiekun
Monika Wanat

W związku z próbnym egzaminem maturalnym z języka polskiego w dniu 02.01.2020r. (czwartek) zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 minut i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

W piątek 20 grudnia 2019 roku uczniowie Naszej Szkoły z klasy 1i (Agnieszka Czopek, Klaudia Głaz) oraz 1j (Julia Leśniak, Zuzanna Kłaput, Dominika Bykowska, Adrainna Rucly, Aleksandra Grzyb i Daniel Nojbor) brali udział we wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.

Kolędy, przy dźwiękach gitary, rozbrzmiewały na sali wypełniając serca mieszkańców dobrocią.

Uczniowie mieli również okazję podziękować, w imieniu swoim i Pani Dyrektor Jolanty Satławy, za dotychczasową współpracę z Dyrektorem DPS Panem Krzysztofem Szcześniewskim, który przeszedł na emeryturę.

I znowu odwiedziły nas przedszkolaki:)

Dnia 11 grudnia 2019 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty mikroskopowe dla dwóch grup przedszkolaków „Motyle” i „Zające” z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 3 „Muchomorek”.

Mali mikrobiolodzy posługiwali się lupą i mikroskopem. Z ożywieniem wykonywali i oglądali preparaty mikroskopowe. Było doświadczalnie i naukowo, ale również wesoło.

Dodatkowo dzieci miały okazj zajrzec do pracowni gastronomicznej i podglądnąc młodych cukierników przy pracy.

11 grudnia odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Shamrock, którego organizatorem jest I LO w Andrychowie.

Konkurs przeznaczony jest dla maturzystów; etap szkolny sprawdzał umiejętności gramatyczne, leksykalne oraz wiedzę na temat UK.
Wyniki poznamy w styczniu.

Już po raz 4. odbył się konkurs Ten to One, czyli Jeden z Dziesięciu. W tym roku poziom był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się znajomością ponad 1,5 tys. słów na poziomie rozszerzonym. 

Cała trójka zasługuje, na 1 miejsce, ale zwycięzca mógł być jeden

I miejsce -Patrycja Gil 4i
II miejsce - Mateusz Nalborczyk 4i
III miejsce - Marta Pajorska 4h

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO Nr 1
W WADOWICACH

OGŁASZA NABÓR

NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

GŁÓWNY KSIĘGOWY
(40 godz./tyg. (PEŁNY ETAT)

Szczegóły pod adresem https://bip.malopolska.pl/ckziu1wadowice,a,1731695,ogloszenie-o-naborze-na-wolne-stanowisko-urzednicze.html

 

 

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (styczeń 2020)