uczniowie szkoły

Maria Polanek z klasy 3a zakwalifikowała się do finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Ogólnopolski finał VI OWiUHM planowany jest na 23 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Nasza uczennica znalazła się w gronie 65 uczestników z całej Polski, którzy wykazali się wiedzą z zakresu ekonomii, handlu oraz tematu wiodącego: „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji "Dzień Ziemi". Można ją także poprać w wersji .pptx.

  • 01
  • 02
  • 03

Simple Image Gallery Extended

Po raz drugi w historii, uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie regionalnym Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Organizatorem Olimpiady był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku ze względu na wprowadzone ograniczenia eliminacje odbyły się w formie hybrydowej, a tematem przewodnim była „Turystyka i zdrowie”. Etap regionalny polegał na rozwiązaniu testu i opracowaniu programu wycieczki wraz z kalkulacją.

W dniach 14-15 kwietnia 2021 r. odbył się etap centralny XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W tym roku tematem przewodnim były "Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii". Po raz pierwszy uczniowie rywalizowali w formie zdalnej.

Wzięła w nim udział Agnieszka - uczennica klasy 3 technikum, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa. Zdobyła tytuł finalisty olimpiady. Dzięki temu uzyskała zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (2 kwalifikacja) oraz poprawiła wynik z pierwszej kwalifikacji na 100%.

zarzadzenie

17 kwietnia 2021 roku na platformie MS Teamsdwie drużynyz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach (z technikum ekonomicznego: Gabriela Hajost, Angelika Pękala i Józef Śliwa oraz z technikum organizacji reklamy: Marzena Zaczyńska, Martyna Fierdonek i Kacper Bryzek) wzięły udział XVI edycji ogólnopolskiego konkursu na„Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” (NZP).

Na etapie ogólnopolskimNZP uczniowie mieli za zadanie opracować zadanie biznesowe- casestudy, które polegało na opracowaniu rozwiązań dla firmy Unihouse, w tym m. in. dokonaniu segmentacji klientów, przedstawieniu korzyści ze stosowania produktu firmy czy zaproponowaniu sposobów ich promocji. Następnie gotowe rozwiązania prezentowano przed kapitułą konkursową i odpowiadano na zadawane przez nią pytania.Obie grupy wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu: przedsiębiorczości, ekonomii, reklamy i marketingu. Pomysłowość, a także odpowiednio wykorzystana zdobyta do tej pory wiedza przyczyniły się do świetnego zaprezentowania case’a i osiągnięcia sukcesu! Spośród 20 drużyn etapu ogólnopolskiego grupa ekonomistów z naszej szkoły w składzie:Gabriela Hajost, Angelika Pękala i Józef Śliwa zajęła III miejsce w Polsce! Gratulujemy :).

W dniu 14 kwietnia 2021r. drużyna z klasy 4a w składzie: Izabela Knapek, Karolina Orzechowska, Radosław Wysogląd, Arkadiusz Sarnecki, Daniel Bury, wzięła udział w III edycjiOgólnopolskiego Turnieju o finansach i ekonomii „Sukces na Bank”. Tym razem na Etapie Eliminacyjnym uczniowie udzielali odpowiedzi na 40 pytań, z czego 20 jednokrotnego wyboru, a 20 prawda/fałsz. Trudność tego zadaniapolegała na tym, że za udzielenie błędnej odpowiedzi uzyskiwało się ujemne punkty. Ryzyko było bardzo duże, ale reasumując drużyna zdobyła 30 punktów. Tym samym znaleźli się w grupie 16 najlepszych drużyn z Polski i uzyskali tytuł finalisty.

Początkiem czerwca, podobnie jak w ubiegłym roku,zmierzą się w rozgrywkach ćwierćfinałowych,które będą nagrywane w studiu telewizyjnym TVP w Bydgoszczy.

ETAP CENTRALNY

XIV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. majora Marka Gajewskiego

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”


W dniu 07.04.2021r. odbył się etap centralny Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”, do którego zakwalifikowała się Ewelina Wielińska uczennica III LO - klasy 2m. Tym razem zadaniem konkursowym było napisanie pracy na jeden z pięciu podanych tematów, które dotyczyły historii Polski. Ewelina wybrała: Kształtowanie się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów X - XII wieku. Czas przeznaczony na zadanie to 180 minut.

Rekrutacja na kurs zawodowy - System Arduino

Rekrutacja na zajęcia przygotowujące do matury z matematyki

Rekrutacja  na zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego

Interaktywny Konkurs „Kahoot z Tischnerem” jest nową formą konkursu języka angielskiego, w którym wykorzystano nowe technologie.

Już po raz trzeci uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego zmierzyli się w tej nowoczesnej rozgrywce z wykorzystaniem platformy Kahoot.

Konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli, wzięło w nim udział 9 szkół średnich powiatu wadowickiego i aż 269 uczestników.

CKZiU Nr 1 w Wadowicach organizuje w kwietniu WYDARZENIE - wirtualne spotkania z uczniami szkół podstawowych – kandydatami do naszych szkół (LO, Technikum, BS I Stopnia).

Poniżej podajemy terminyspotkań oraz linki dla poszczególnych kierunków kształcenia.

zarzadzenie

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji
  ■    Plan lekcji - Maj 2021