XXV Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych – powróćmy jak za dawnych lat….

W dniu 8.03.2024r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Krakowie odbył się XXV Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat…”, w którym nie zabrakło także przedstawicieli naszej szkoły.

Konkurs został zorganizowany w następujących kategoriach: kucharz, cukiernik, kelner i barman. Celem konkursu jest między innymi rozwijanie zawodowych zainteresowań uczniów, rozbudzanie pomysłowości i inicjatywy, wyrabianie poczucia estetyki oraz dokonywanie oceny własnych umiejętności zawodowych.

W kategorii Cukiernik gdzie tegoroczną tematyką był Mazurek Wielkanocny wzięły udział i otrzymały wyróżnienie: Julia Worwa z klasy 1k oraz Wiktoria Lelek z klasy 2p.

W kategorii Kucharz o tematyce Zakąska z mięsa zwierząt rzeźnych naszą szkołę zaprezentował Bartłomiej Moskała z klasy 3g i również otrzymał wyróżnienie.

W konkursie wzięło udział 76 uczestników z 33 szkół z Polski i Europy. Konkurencja była bardzo duża dlatego gratulujemy uczniom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:
mgr inż. Wiercimak Iwona
mgr Stopa Elżbieta
lic. Grondalczyk Kamil

Co działo się podczas konkursu, można podejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/watch/?v=808868354590050