Wykład – Ścieżka kariery księgowych

W dniu 12 kwietnia 2024r. gościliśmy w naszej szkole Panią Weronikę Zaczyńską – prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – Oddział Wadowice oraz Panią Justynę Krawczyk.

Podpisaliśmy umowę, której przedmiotem jest współpraca partnerska w zakresie działalności edukacyjnej oraz realizacji wspólnych projektów z zakresu rachunkowości i podatków, w tym pomoc w organizowaniu staży i praktyk; współorganizowanie konferencji poświęconych tematyce rachunkowości  i podatków oraz edukacji w tym zakresie oraz wspólne organizowanie szkoleń i konkursów edukacyjnych dla uczniów.

Pani Weronika przeprowadziła wykład dla naszych uczniów nt. Ścieżki kariery księgowych i możliwości rozwoju w tym zawodzie. Uczniowie poznali plusy i minusy pracy w biurze rachunkowym oraz cechy dobrego księgowego.

Być może po dzisiejszym spotkaniu, ktoś zdecyduje się spróbować swoich sił w tym zawodzie 🙂

 

mgr Dorota Lofek