Wielka Rycerzowa

Kolejna wycieczka SKKT za nami. W ciągu dwóch dni (16-17 listopada) zakosztowaliśmy wędrówki o każdej porze dnia i nocy, a nawet doświadczyliśmy dwóch pór roku.

W czwartek udaliśmy się z Wadowic do Rajczy, skąd pieszo ruszyliśmy do miejscowości Ujsoły i dalej (zielonym szlakiem) przez Muńcuł
i Wiertalówkę do Bacówki na Rycerzowej. A że jesienne dni bywają krótkie, to ostatnie metry musieliśmy pokonać przy świetle latarek.
Po drodze mogliśmy jednak podziwiać uroki złotej polskiej jesieni, która w górach wydaje się piękniejsza niż gdziekolwiek indziej.
Następnie, po krótkim odpoczynku i posiłku, już w całkowitych ciemnościach (oczywiście rozpraszanych światłem „czołówek”) weszliśmy na pobliski szczyt Wielkiej Rycerzowej (1226 m n.p,.m.).

Kolejny dzień przywitał nas sporą niespodzianką – zamiast kolorowych liści, wokół panowała wszechobecna biel. Na szczęście zima rozgościła się tylko w wyższych partiach gór, aczkolwiek wielu z nas wolało śnieg od błotka (z którym niektórzy zawarli nawet bliższe znajomości).

Po dotarciu czerwonym szlakiem do Rycerki, rozpoczęliśmy ostatni etap wycieczki – pociągiem wróciliśmy do Wadowic.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulując wytrwałości w pokonywaniu sporej ilości kilometrów oraz własnych słabości 😉


T. Skowron, R. Bzowski