Pasja jako energia życiowa

W ramach innowacji Pasja jako energia życiowa – przedstawiamy kolejną utalentowaną uczennicę.

Nazywam się Wiktoria Gawlik, jestem uczennicą trzeciej klasy o profilu technik reklamy.

Moja pasja do fotografii pojawiła się w wakacje między szkołą podstawową a gimnazjum.
To właśnie wtedy miałam okazję po raz pierwszy korzystać z lustrzanki. Początkowa zabawa przerodziła się w zainteresowanie, które okazało się na tyle poważne, że pozwoliło na snucie związanych z tym planów na przyszłość. Teraz fotografia jest dla mnie pasją, która daje radość, a także formą ucieczki od rzeczywistości. Gdy chwytam za aparat, patrzę na świat tylko i wyłącznie za pomocą obiektywu. Staram się łapać ulotne chwile i dzielić się z innymi moim spojrzeniem na wszystko, co nas otacza. Początkowo moje zdjęcia obejmowały tylko architekturę. Jednak z biegiem czasu zaczęłam skupiać się na innych rzeczach. Teraz głównie wykonuję fotografie portretowe i reportażowe. Praktycznie wszystkie moje zdjęcia są czarno-białe. Zawsze fascynował mnie taki rodzaj fotografii, ponieważ przyciąga uwagę swoją tajemniczością. To właśnie chcę robić z pomocą swoich prac – przykuwać uwagę, zatrzymać odbiorcę.

Staram się wkładać w to, co robię energię i serce. Zostałam nominowana do nagrody Talent na Festiwalu Artystycznym „Talenty” organizowanym przez WCK, w kategorii fotografia.

Niedawno wraz z rozwojem w kierunku fotografii pojawiło się zainteresowanie filmem. A co z tego dalej wyniknie? Zobaczymy….