Olimpiada Wiedzy o Mediach – etap centralny

W dniach 17-18.03.2023r. uczennica klasy 2i – Julia Cichoń wzięła udział w centralnym etapie IX edycji „Olimpiady Wiedzy o Mediach”.

Po konkursowych zmaganiach organizatorzy zapewnili Julii i jej opiekunowi Panu Piotrowi Paździorze możliwość zwiedzania Warszawy.

Gratulacje dla Julii za dotarcie do finału olimpiady ❤️❤️❤️

Olimpiada Wiedzy o Mediach jest interdyscyplinarną olimpiadą organizowaną już od dziewięciu lat. Organizatorem konkursu jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, zaś współorganizatorami – 15 wyższych uczelni na terenie całego kraju.
W każdej edycji do zawodów przystępuje ponad tysiąc trzystu uczestników z całego kraju. Olimpiada, podobnie jak inne olimpiady ogólnopolskie, ma charakter trzyetapowy.

Trzeci – centralny etap Olimpiady odbywał się na Uniwersytecie Warszawskim, trwał dwa dni (17 i 18 marca 2023 r.) i składał się z dwóch części – testu wiedzy o mediach, po którym następnie najlepsza „dwunastka” wystąpiła przed publicznością podczas quizu, w trakcie którego walczyła o nagrody i tytuł zwycięzcy IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Nagrodami w Olimpiadzie są 72 indeksy na kierunki dziennikarskie w całej Polsce. Wszyscy uczestniczy otrzymają także nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

Źródło: https://www.wdib.uw.edu.pl/wiadomosci/4798-final-ix-edycji-olimpiady-wiedzy-o-mediach