Kreatywność i reklama w praktyce – etap okręgowy „Hack The Ad”

W dniu 22.05.2026 r. w naszej szkole odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Hack The Ad”.
Młodzi i kreatywni uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniami świata reklamy oraz nowoczesnego marketingu.

Celem konkursu jest rozwijanie praktycznych kompetencji zawodowych uczniów techników reklamy, kreatywnego myślenia, pracy projektowej oraz świadomości komunikacyjnej. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 91 prac z 21 szkół i 17 miejscowości, dlatego konkurencja była naprawdę duża.

Z naszej szkoły do etapu okręgowego zakwalifikowało się 5 prac konkursowych. Naszą szkołę reprezentowały:

  • Martyna Łąka – kl. 2i
  • Alicja Jones – kl. 3i
  • Lena Niedziółka – kl. 3i
  • Julia Szarzyńska – kl. 4i
  • Amelia Mizera i Martyna Wypiór – kl. 4i

W etapie okręgowym konkursu uczestniczyła również Oliwia Gładysz z Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach.

Nad prawidłowym przebiegiem etapu okręgowego czuwała komisja w składzie:

  • Pani mgr Beata Konopka – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku, w skład którego wchodzi Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie reklamy,
  • Pani mgr Izabela Zalejska – nauczyciel przedmiotów reklamowych CKZiU Nr 1 w Wadowicach, koordynator etapu okręgowego z ramienia Centrum,
  • Pan mgr Piotr Paździora – nauczyciel przedmiotów reklamowych CKZiU Nr 1 w Wadowicach, opiekun merytoryczny uczestniczek z naszego Centrum.

Podczas etapu okręgowego wręczono również dyplomy oraz bony podarunkowe dla uczestników i opiekunów merytorycznych za udział w etapie szkolnym. Przekazano także dyplomy uznania dla koordynatora etapu okręgowego oraz bon podarunkowy dla CKZiU Nr 1 w Wadowicach, który został złożony na ręce Pani Dyrektor mgr inż. Anny Knapik.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom kreatywności, zaangażowania oraz udziału w konkursie i życzymy powodzenia oraz awansu do kolejnego etapu!

mgr Izabela Zalejska
mgr Piotr Paździora