Drużyna z „Tischnera” na III Mistrzostwach Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy

W czwartek 7.12.2023 r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w III Mistrzostwach Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy, które odbyły się na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu. Zawody zostały zorganizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu MUP Oświęcim we współpracy ze Szpitalem Powiatowym im. Maksymiliana w Oświęcimiu.

W III edycji Mistrzostw wzięło udział 39 drużyn z całej Polski, każda z nich składała się z trzyosobowego zespołu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kornelia Przewoźniak, kl. 1g, Wiktoria Mostowik, kl. 3ar oraz Magdalena Walczak, kl. 3ar pod kierunkiem Pani Marty Kaźmierczak.

Uczniowie oprócz testu teoretycznego, zmagali się głównie z zadaniami praktycznymi. Musieli zmierzyć się z 15 scenkami m. in.: „Miota nim jak szatan”, „Fuczysz, jak jeż w patykach”, „Piła X”, „Potwory i spółka”, w których musieli wykazać się umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.

Mieli też okazję zapoznać się z wyposażeniem Centrum Symulacji Medycznej, które przygotowuje studentów na kierunkach: ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo.