Staż zawodowy – Malaga – 28.05. – 08.06.2018

www.dreamsart.pl

W dniach 28.05-08.06.2018 r. grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz technik hotelarstwa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach realizuje w Hiszpanii projekt pt: „European practice makes perfect”, który jest realizowany w ramach środków EFS, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Podczas stażu w laboratorium praktykanci w zawodzie technik technologii żywności poznają różne metody analizy żywności oraz ich praktyczne zastosowanie w przemyśle spożywczym. Natomiast „hotelarze” doskonalą swoje umiejętności między innymi w zakresie obsługi recepcji w wysokiej klasy obiektach takich jak NH Malaga, czy MS Maestranza.

Zajęciom praktycznym towarzyszy bogaty program kulturalny. Stażyści podziwiali najpiękniejsze zabytki Malagi oraz Sewilli, uczestniczyli w pokazie tradycyjnego tańca flamenco, jak również odwiedzili Gibraltar – brytyjskie terytorium zamorskie położone na Półwyspie Iberyjskim.

Młodzież korzysta z uroków Costa del Sol – jednej z piękniejszych plaż zwanej la Malagueta. Przed uczestnikami stażu kolejne atrakcje: „tapas” – wieczór z tradycyjnymi przekąskami oraz rejs statkiem po Morzu Śródziemnym.

Pozdrowienia z Malagi przesyłają
Stażyści 2gs, 3ds, 2ch, 2h, 3h
i opiekunowie grupy
mgr Zofia Korzeniowska – Wójcik
mgr Anna Gordon – Rupik