uczniowie szkoły

W tegorocznym Powiatowym Finale w Pływaniu Indywidualnym Nasz Szkolny Mistrz w stylu motylkowym - Dawid Badan z klasy 4i, po raz czwarty z rzędu zdobył pierwsze miejsce delfinem, ustanawiając jednocześnie swój rekord życiowy na dystansie 50m z czasem 0.26.53s. Serdecznie gratulujemy.

Świetnie popłynęła również Karolina Grajny z klasy 2a, zajmując pierwsze miejsce stylem grzbietowym , oraz Julia Kachel z kl 1j, która zdobyła drugie miejsce stylem dowolnym. Największa liczba zawodników wystartowała jak zwykle w konkurencji stylem dowolnym mężczyzn, ale i w tej kategorii udało się stanąć na podium naszemu zawodnikowi. Wojciech Woś z klasy3n w tej konkurencji zdobył 3 miejsce.

W tegorocznych zmaganiach tenisistów udział wzięło 8 zespołów ze szkół średnich z naszego powiatu.

Po mocnym starcie i wygranej 3:0 z Kalwarią trafiliśmy na faworytów turnieju czyli CKZiU 2 (Gorzeń). Po wyczerpujących pojedynkach i grze na przewagi nasi zawodnicy odnotowali porażkę (1:3).

Kolejne mecze nie były łatwiejsze ale Kacper Jankowicz (1m), Miłosz Kopera (1a) i Partyk Kubasiak (4ds) świetnie się uzupełniali i pokonali kolejno Kalwarię (KEN), CKZiU Andrychów.

We wtorek i środę odbyły się Powiatowe Finały w Badmintonie drużynowym. Drużyna chłopców w składzie Damian Świadek, Wojtek Kruczek i Piotr Tłomak walczyła na parkiecie w Kalwarii Zebrzydowskie. W zaciętych pojedynkach zajęli V miejsce. W środę w Wadowickim liceum drużyna tischnerowskich badmintonistek tj. Oli Szymuś, Agi Żak, Lidki Barbachowskiej i Emilii Zając zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który odbyły się 4 grudnia w Zakopanem. W Finałach Wojewódzkich nasze mistrzynie wywalczyły V miejsce. Obu drużynom gratuluję i dziękuję za sportową walkę.

W dniu 06.12.2018r. Szkolna drużyna dziewcząt w tenisie stołowym w składzie :

1. Aleksandra Koniarska kl 3 m,
              2. Gabriela Koniarska kl 2mn
              3. Jwon Dubel kl 2a

Wywalczyła trzecie miejsce w Powiecie Wadowice w Finale Licealiady Powiatu Wadowickiego. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół powiatu wadowickiego z Andrychowa, Kalwarii oraz Wadowic.

Turniej jak co roku rozgrywany był w kategorii drużynowej do trzech wygranych punktów. Serdeczne gratulujemy wspaniałej postawy zawodniczkom oraz niezłomnego ducha walki i humoru.

W dniu 21 listopada 2018r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Po ciężkich bojach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Kacper Jankowicz 1m

II miejsce: Miłosz Kopera 1a

III miejsce: Patryk Kubasiak 4ds