uczniowie szkoły

To już XXII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Etap szkolny odbędzie się w piątek 22.11.2013r. o godz. 12.15. Zgłoszenia do czwartku 21.11.2013r. u pani: Marty Kaźmierczak, Kariny Stanaszek-Góra.

 

Dnia 28.10.2013r. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskie odbyły się, jak co roku, "V Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej". Wszystko zaczęło się, gdy o godzinie 8.20 z niezastąpioną Panią mgr Martą Kaźmierczak-naszą opiekunką, wyruszyliśmy w składzie: Martyna Jeziorska (kl.1j), Karolina Kotowiecka (1j), Dominika Wiktor (kl.1n), Mateusz Szyjka (kl.2i). Lekko zestresowani, ale przede wszystkim z dobrym nastawieniem, dojechaliśmy na miejsce zawodów.  Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor „KEN-u” wylosowaliśmy szczęśliwą dwójkę! Pierwsza część zawodów dla naszej ekipy była praktyczna: czekały na nas 4 symulacje, które obserwowali i oceniali ratownicy medyczni z Oświęcimia. Działaliśmy w 4-osobowym zespole według ustalonego wcześniej podziału. Dużo krwi, krzyku, ran, czyli to, co najbardziej lubimy, mieliśmy już za sobą. Kilka minut odpoczynku i czekała nas część teoretyczna.

W czwartek 24.10.2013r. wzięliśmy udział w akcji oddawania krwi. Grupa uczniów (13-osobowa) ruszyła o godz. 8.00 do Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wadowicach. Po wstępnych formalnościach, czyli zarejestrowaniu i wypełnieniu kwestionariusza 35 pytań, najtrudniejsze dopiero było przed uczestnikami akcji. Musieli przejść wstępne badanie krwi i badanie przez lekarza, który to kwalifikuje lub nie do oddania 450 ml krwi. Tylko idealnie zdrowa osoba może zostać honorowym dawcą krwi. 

 

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

Złote Szkoły NBP

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (25 styczeń 2022)