uczniowie szkoły

Projekt "Różne historie, różne kultury – wspólne sąsiedztwo" realizowany w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach w dniach 12 – 16 marca 2014 r. dobiegł końca. Naszą szkołę odwiedzili: wicedyrektor FOS BOS Rosenheim: Klaus Kaube, Martina Petanovic, Jessica Oelkrug.

Wymiana doświadczeń między nauczycielami naszej placówki i zaprzyjaźnionej szkoły z Rosenheim stała się już tradycją i zaowocowała, jak zwykle, ciekawymi doświadczeniami i wspólnymi przeżyciami. Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń, porównanie niemieckiego i polskiego systemu edukacyjnego, a także umocnienie więzi między partnerskimi szkołami. 

Tegoroczna edycja polsko-niemieckiej wymiany nauczycieli, która jest już tradycją naszej szkoły, odbyła się tym razem w Rosenheim w dniach 2.10 - 6.10.2013 pod hasłem: "Grenzen überschreiten - Sprache und Kultur" - "Przekraczać granice - język i kultura."

Czwórka nauczycieli z Zespołu Szkół nr 3: panie Anna Bieniek, Renata Marek, Joanna Moskała, Maria Wiktor-Siedlecka miała okazję zapoznać się z systemem edukacji, obowiązującym u naszego niemieckiego sąsiada. Pedagodzy odwiedzili dwie placówki edukacyjne: zaprzyjaźnioną szkołę FOS BOS Rosenheim i Staatliche Berufsschule Rosenheim.

 

W dniach 18.04 - 22.04.2012 nauczyciele z naszej szkoły gościli w zaprzyjaźnionej szkole FOS BOS w Rosenheim (Niemcy). Było to już czwarte spotkanie w ramach trwającej od 2008 roku polsko-niemieckiej wymiany nauczycieli. Tym razem szkolenie odbyło się pod hasłem "Deutschland mal anders" czyli " Niemcy inaczej". Organizatorami tegorocznej wymiany były: mgr Anna Bieniek, mgr Zofia Korzeniowska-Wójcik (język niemiecki), a współpracowały z nimi mgr Magdalena Kościelniak oraz Aleksandra Gębala (język angielski), dla których był to ich pierwszy pobyt w Niemczech.

W trakcie wizyty mieliśmy okazję gościć w domach niemieckich gospodarzy i wraz z nimi zwiedzać najpiękniejsze zakątki Bawarii a więc: stolicę Bawarii - Monachium z jego najstarszymi zabytkami, wspaniały zamek króla Ludwika II Neuschwanstein, wyspę Fraueninsel na jeziorze Chiemsee oraz naturalnie Rosenheim.

W dniach 13.06-17.06.2012r. w naszej szkole miała miejsce kolejna wizyta niemieckich nauczycieli z Rosenheim w Wadowicach. Przez kilka dni pedagodzy z FOS BOS w Rosenheim mogli aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły, wymienić doświadczenia, a także poznać nasz kraj. Hasłem tegorocznej wymiany było: "Tradition und Moderne" - "Tradycja i Nowoczesność." Nauczyciele z Niemiec zwiedzili Wadowice, Kraków, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Zakopane, a także wzięli udział w spływie Dunajcem. Niemieccy pedagodzy brali udział w spotkaniu z panią Dyrektor Jolantą Satławą, a także mieli okazję uczestniczyć w lekcjach języka niemieckiego i angielskiego w naszej szkole.

W dniach od 24.03-28.03.2011 gośćmi Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach byli niemieccy nauczyciele z FOS BOS w Rosenheim w Bawarii. Wizyta ta była efektem nawiązanej w 2008 roku współpracy nauczycieli.

Myślą przewodnią tegorocznej wymiany było hasło "Lernen durch Entdecken" - "Nauczanie przez odkrywanie". W trakcie wizyty nauczyciele z Rosenheim odwiedzili m.in.: Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Browarnictwa w Żywcu, Cieszyn, Kraków z jego najważniejszymi zabytkami oraz naturalnie Wadowice. Będąc w naszej szkole uczestniczyli w spotkaniu z p. Dyrektor Jolantą Satławą, a także w lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i matematyki, na których mogli się zapoznać z metodami pracy dydaktycznej polskich nauczycieli.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (21 wrzesień 2020)