uczniowie szkoły

30.10.2008 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Gordon-Rupik i Agaty Korytkowskiej zorganizowali Dzień Języków Obcych. Tą inicjatywą starali się przybliżać klimaty panujące w różnych krajach, takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja.

Część artystyczna rozpoczęły piosenki irlandzka "Golol" w wykonaniu Magdy Kalinki z IV c oraz niemiecka "Biene Naja", a zaśpiewała ją Paulina Bernat. Z zachodniej Europy do Stanów Zjednoczonych przeniósł zabranych Piotr Matuszyk z Ii . Wszyscy, a szczególnie płeć piękna słuchali, oczarowani broadwayowskim klimatem. Z Nowego Yorku prosto do miasta zakochanych - Paryża - zabrały nas Asia Kudlińska i Ilona Rempała z "Milordem" Edith Piaf. Całość uwieńczył występ Basi Dębskiej z 2j, która wykonując piosenkę Mieczysława Szcześniaka, udowodniła, że wszystkie drogi i tak prowadzą do Polski.

W dniu tym nagrodziliśmy również laureatów konkursów zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

W konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych zwyciężyli: Monika Pławny (1 miejsce) i Daniel Turała (2 miejsce), krajów niemieckojęzycznych, Marcelina Katcisia (1 miejsce), Wojciech Szczygieł, Patrycja Fląder, Filip Sabuda, Natalia Rakowska, Katarzyna Praciak (2 miejsce), piotr Bułach (3 miejsce).

Rywalizacji w zakresie wiedzy o kulturze towarzyszyły konkursy plastyczno-fotograficzny, gdzie uczniowie za pomocą różnorodnych technik artystycznych mogli przedstawić swój sposób patrzenia na zwyczaje oraz kulturę krajów niemieckiego, francuskiego i angielskiego obszaru językowego. Nagrody otrzymali Arlena Sarapata z klasy IVc (1 miejsce), Marcin Stawowy - 2b (2 miejsce), oraz Aleksandra Warchał - 1m i Anna Bisaga - 4c (3 miejsce).

Nagrody ufundowali nauczyciele języków obcych: Zofia Korzeniowska-Wójcik, Anna Nalcyk, Anna Pieniek, Maria Wiktor-Siedlecka, Ewa Kozioł, Anna Bliźniak, Anna Gordon-Rupik, Agata Korytkowska.

 • 1
 • zd10
 • zd11
 • zd12
 • zd13
 • zd14
 • zd15
 • zd2
 • zd3
 • zd4
 • zd5
 • zd6
 • zd7
 • zd8
 • zd9

Simple Image Gallery Extended

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

akcja

  ■    Plan lekcji (8 październik 2021)