uczniowie szkoły

lenka 1SZKOLNY WOLONTARIAT
rozpoczyna klasową zbiórkę nakrętek plastikowych
dla
Lenki Cholewy
ze Stryszawy

Dziewczynka urodziła się w 2014 roku z bardzo rzadką chorobą- tibial hemimelia. Miała prawą nóżkę krótszą i brakowało w niej kości piszczelowej. Obie stópki były końsko-szpotawe, źle ułożone i skręcone do środka. Lekarze w Polsce sugerowali amputację nóżek Lenki. Rodzice jednak nie poddali się i postanowili walczyć o to, aby córka mogła w przyszłości chodzić, jak inne dzieci. Obecnie Lenka jest w USA, gdzie przeszła kolejną operację…

Ogłoszenie o naborze wniosków o stypendium dla uczniów zdolnych 2021/2022 (PDF) 

Szczegóły i załączniki

Uczniowie CKZIU Nr 1 wraz z opiekunem p. Moniką Wanat zdobyli prestiżową nagrodę za projekt “WAITT- We’re All In This Together” otrzymując Krajową Odznakę Jakości eTwinning.

W projekcie eTwinning WAITT - We’re All In This Together brało udział 66 uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych: Polski, Hiszpanii, Włoch i Chorwacji, w tym 15 uczniów z klasy 1m, 2j i 3h (2020/2021):

 • CKZiU Nr 1 w Wadowicach (Polska)
 • II SS Mauro Perrone (Włochy)
 • IES Real Instituto de Jovellanos (Hiszpania)
 • Srednja Skola ”Jure Kastelan” Omis (Chorwacja)
 • IIS De Filippi Galdi (Włochy)

Od 17-19 września w całej Polsce świętujemy DOFE. Świętujemy i my! Z tej okazji zapraszamy na nasze wydarzenie na żywo: Ogarnij kasę na rozwój – challenge kulinarny. Europejskie menu z POWERem!

Bądź z nami 17 września od 10.30 online na profilu Facebooku/pociagdokariery. Gotuj z nami i zainspiruj się jak możesz rozwijać się zawodowo!

W CKZiU nr 1 w Wadowicach możliwe jest korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przypadku wystąpienia różnego typu problemów. Do najczęściej zgłaszanych trudności należą: niepowodzenia szkolne, kłopoty w radzeniu sobie ze stresem, problemy osobiste, rodzinne, materialne, a także trudności w relacjach z rówieśnikami i nauczycielami.

DROGI UCZNIU – JEŻELI:

 • martwi Cię coś, z czym nie potrafisz sobie sam poradzić,
 • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,
 • czujesz się samotny i niezrozumiany,
 • masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
 • chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób,
 • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
 • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić,

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

WAŻNE! DRODZY UCZNIOWIE!

Każdy kto posiada opinię psychologiczno-pedagogiczną powinien złożyć ją na dziennik podawczy w sekretariacie bądź przynieś do pedagoga szkolnego pok. 105.

W zawiązku z nowelizacją ustawy o pomocy psychologiczno-pedagogicznej każda opinia wydana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną po 4 klasie szkoły podstawowej jest aktualna. Nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych badań.

Rekrutacja na zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego dla uczniów (pdf)

Rekrutacja na zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego dla uczniów (pdf)

Rekrutacja na studia podyplomowe dla nauczycieli (pdf)

Rekrutacja na kursy zawodowe dla uczniów (pdf)

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (9 wrzesień 2021)