uczniowie szkoły

W dniach 29-31 maja klasy ekonomiczne wraz z wychowawcami i opiekunami z naszej szkoły – 2a i 3a miały szansę na odpoczynek przed ostatnim miesiącem nauki i integrację międzyklasową. 

W ramach tej chwili wytchnienia pierwszego dnia zwiedzili oni Ołomuniec – jedno z najbardziej znaczących miast Czech, historyczną stolicę Moraw. W samym centrum Ołomuńca uczniowie mogli podziwiać Rynek Górny z ratuszem oraz kolumną Trójcy Przenajświętszej, a następnie w innej części miasta Katedrę św. Wacława. Popołudniem cała grupa miała szansę podziwiać piękno Morawskiego Krasu – jednego z najwspanialszych regionów krasowych w środkowej Europie. Zwiedziła ona tam Jaskinie Punkevní oraz dno przepaści Macocha, korzystając również ze spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią.

Drugi dzień rozpoczął się od przejazdu na wzgórze Kahlenberg, które zachwyciło wszystkich malowniczym krajobrazem. Panorama rozciągająca się na miasto zrobiła na wszystkich wrażenie i aż chciało się zostać tam na dłużej. Na uczestników wycieczki czekał jednak spacer ulicami Wiednia, w czasie którego zobaczyli oni miejsca takie jak: Kościół Augustianów, zimową rezydencję Habsburgów – pałac Hofburg, Plac Marii Teresy, Katedra św. Szczepana, ulice handlowe Kärntner i Graben. Późnym popołudniem grupa udała się do parku rozrywki Prater, gdzie każdy spędził czas wedle upodobań i odporności na silne wrażenia.

Dzień trzeci i ostatni rozpoczął się od zwiedzania Belwederu – odbyła się tam również sesja zdjęciowa całej grupy oraz klas oddzielnie. Później uczniowie udali się pod Pomnik żołnierzy radzieckich, a następnie na Plac Karola, gdzie znajduje się Kościół św. Karola Boromeusza. Ostatnią atrakcją dnia oraz wycieczki było zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów – pałacu Schönbrunn. W przypadku tego zabytku grupa miała szansę zwiedzić wnętrze pałacu i usłyszeć historię jego oraz m.in. cesarza Franciszka Józefa I oraz jego żony cesarzowej Elżbiety znanej jako „Sissi”. Po zwiedzaniu wnętrza pałacu uczestnicy udali się do pałacowych ogrodów, zachwycających w tym czasie rozkwitem i kolorami. Po tym wszyscy musieli pożegnać się z przepięknym, zabytkowym miastem i wrócić do domów.

Każdy z uczniów był zadowolony z wycieczki, zachwycony miejscami, które mógł zobaczyć. Wiedeń zrobił niemal na wszystkich wrażenie i dał się nam poznać z jak najbardziej pozytywnej strony. Zapewne wielu z nas jeszcze kiedyś do niego wróci…

Katarzyna Przystał klasa 2a

  • P1160535
  • P1160543
  • P1160545
  • P1160622
  • P1160623
  • SL275118
  • wieden

Simple Image Gallery Extended

 

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Skrócone zajęcia 23.09.2019r. (poniedziałek)

UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem schodów zewnętrznych wejście do budynku szkoły od strony boisk szkolnych.


 

List do Rodziców dotyczący bezpieczeństwa uczniów

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (wrzesień 2019)

Przydatne linki