uczniowie szkoły

17 kwietnia 2021 roku na platformie MS Teamsdwie drużynyz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach (z technikum ekonomicznego: Gabriela Hajost, Angelika Pękala i Józef Śliwa oraz z technikum organizacji reklamy: Marzena Zaczyńska, Martyna Fierdonek i Kacper Bryzek) wzięły udział XVI edycji ogólnopolskiego konkursu na„Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” (NZP).

Na etapie ogólnopolskimNZP uczniowie mieli za zadanie opracować zadanie biznesowe- casestudy, które polegało na opracowaniu rozwiązań dla firmy Unihouse, w tym m. in. dokonaniu segmentacji klientów, przedstawieniu korzyści ze stosowania produktu firmy czy zaproponowaniu sposobów ich promocji. Następnie gotowe rozwiązania prezentowano przed kapitułą konkursową i odpowiadano na zadawane przez nią pytania.Obie grupy wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu: przedsiębiorczości, ekonomii, reklamy i marketingu. Pomysłowość, a także odpowiednio wykorzystana zdobyta do tej pory wiedza przyczyniły się do świetnego zaprezentowania case’a i osiągnięcia sukcesu! Spośród 20 drużyn etapu ogólnopolskiego grupa ekonomistów z naszej szkoły w składzie:Gabriela Hajost, Angelika Pękala i Józef Śliwa zajęła III miejsce w Polsce! Gratulujemy :).

Biorąc udział w tym konkursie obie grupy zdobyły nie tylko liczne nagrody (m. in. tablety), ale też pogłębiły swoją wiedzę, a przede wszystkim dołączyły do grona najbardziej przedsiębiorczych osób w Polsce!

NZP to projekt realizowany przez organizację studencką Studenckie Forum Business Centre Club, działającą w 16 regionach na terenie całej Polski. NZP skupia się na zorganizowaniu konkursu
dla uczniów szkół średnich, którzy chcą poprzez doświadczenie pogłębiać swoją wiedzę
z przedsiębiorczości, rozwijać kreatywność i nie boją się wyzwań. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w tym przedsięwzięciu, osiągając wysokie lokaty na etapie okręgowym (w 2013 i 2015-
I miejsce w Małopolsce) i ogólnopolskim (2013- III miejsce w Polsce, rok 2015- II miejsce w Polsce).

Co uczestnicy NZP sądzą o udziale w konkursie - poniżej zamieszczamy ich wypowiedzi:

Rywalizacje w konkursie wspominam bardzo dobrze. Nasze zadanie polegało na wcieleniu się w rolę specjalistów ds. marketingu i znalezieniu rozwiązania problemu badanej przez nas jednostki. Dzięki temu mogliśmy zmierzyć się z prawdziwymi problemami przedsiębiorstw i sytuacjami rynkowymi. Udział w konkursie był świetną zabawą. - Gabriela H.

Dzięki udziałowi w konkursie zdobyliśmy doświadczenie. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności podczas pracy pod presją czasu oraz wystąpienia przed komisją.Jesteśmy również pod wrażeniem profesjonalnego podejścia zarówno uczestników jak i komisji oraz organizatorów. - Martyna F.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w XVI Edycji Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości. Atmosfera podczas finału była wspaniała. Walka o podium była zacięta, a czasu na rozwiązanie case’a nie było zbyt dużo. Na szczęście całą drużyną pokonaliśmy stres, opracowaliśmy rozwiązanie zadania i przedstawiliśmy nasz pomysł przed Kapitułą. Udział w konkursie był dla mnie niesamowitą przygodą. Polecam każdemu!- Angelika P.

Uczestnictwo w XVI Edycji NZP było po prostu super i cieszę się, że mogłem wziąć w nim udział. Na początku byłem sceptycznie nastawiony, ale teraz stwierdzam że była to ciekawa przygoda. Podczas finału był ogromny stres, ale na szczęście go pokonałem. Jestem dumny, że udało się nam zająć tak wysokie miejsce, ale najbardziej jestem dumny ze swojej wspaniałej drużyny, która dała z siebie wszystko, a zarazem dobrze się bawiła. – Józef Ś.

Opiekun zespołów: Karolina Żmuda

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • zdjecie

Simple Image Gallery Extended

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

Złote Szkoły NBP

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (25 styczeń 2022)