uczniowie szkoły

W dniu 14 kwietnia 2021r. drużyna z klasy 4a w składzie: Izabela Knapek, Karolina Orzechowska, Radosław Wysogląd, Arkadiusz Sarnecki, Daniel Bury, wzięła udział w III edycjiOgólnopolskiego Turnieju o finansach i ekonomii „Sukces na Bank”. Tym razem na Etapie Eliminacyjnym uczniowie udzielali odpowiedzi na 40 pytań, z czego 20 jednokrotnego wyboru, a 20 prawda/fałsz. Trudność tego zadaniapolegała na tym, że za udzielenie błędnej odpowiedzi uzyskiwało się ujemne punkty. Ryzyko było bardzo duże, ale reasumując drużyna zdobyła 30 punktów. Tym samym znaleźli się w grupie 16 najlepszych drużyn z Polski i uzyskali tytuł finalisty.

Początkiem czerwca, podobnie jak w ubiegłym roku,zmierzą się w rozgrywkach ćwierćfinałowych,które będą nagrywane w studiu telewizyjnym TVP w Bydgoszczy.

Trzymamy kciuki :). Jest o co walczyć, gdyż w finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych.

Opinie uczniów nt. udziału w konkursie:

Towarzyszył nam duży dreszczyk emocji, ale wart był zachodu. Uczestnicząc w konkursie wzbogaciłam swoją wiedzę na temat ekonomii, prawa oraz podatków. Już nie mogę doczekać się rozgrywek w telewizji. Trzymajcie kciuki- Izabela K.

Biorąc pod uwagę, iż było dużo zagadnień do opanowania, postanowiliśmy podzielić się zagadnieniami. Pracowaliśmy drużynowo i to zapewniło nam miejsce w ćwierćfinale. Udział w teleturnieju będzie ciekawym doświadczeniem, które na pewno długo będziemy miele wspominać.- Karolina O.

Gratulujemy finalistom Turnieju i życzymy im powodzenia :)

Opiekun: Karolina Żmuda

  • 01
  • 02
  • 03

Simple Image Gallery Extended

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (9 wrzesień 2021)