uczniowie szkoły

pip

Konkurs dla młodzieży ponadgimnazjalnej z wiedzy z zakresu prawa pracy organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. W konkursie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, przygotowując się do konkursu podczas lekcji „Kultura bezpieczeństwa”, organizowanymi wspólnie z inspektorami pracy.

Po etapie szkolnym szkoły zgłaszały dwóch uczniów do etapu regionalnego. W tegorocznej edycji konkursu wystartowała rekordowa liczba uczestników - 85 osób z 43 małopolskich szkół. Konkurs regionalny odbył się 12 grudnia 2018 r. w Hotelu Best Western Premier w Krakowie.

W I etapie uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 35 pytań z zakresu prawa pracy i bhp. Nad przebiegiem konkursu czuwała Okręgowa Komisja Konkursowa - pracownicy sekcji prewencji i promocji OIP w Krakowie.

Nasze Centrum reprezentowały dwie uczennice Karolina z 2a w zawodzie technik ekonomista i Magdalena z kl. 4a również w zawodzie technik ekonomista. Uczennice wykazała się bardzo dużym poziomem wiedzy i orientacji w tematach związanych z prawem pracy, o czym świadczy fakt, iż do dodatkowego etapu ustnego przeszły w gronie 24 osób, które bezbłędnie rozwiązały test.

W II etapie konkursu uczennice odpowiadały na wylosowane pytania z zakresu prawa pracy i bhp. Wypowiedzi oceniała Okręgowa Komisja Konkursowa w składzie: Anna Szczapa - Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie (przewodnicząca komisji), nadinspektor pracy Artur Samek, inspektor pracy Magdalena Gaweł, starszy inspektor pracy specjalista Bogdan Salawa, starszy inspektor pracy główny specjalista Paweł Wieczorek, inspektor pracy Zbigniew Zych, starszy specjalista Anna Majerek, starszy specjalista Maciej Pęcak, starszy specjalista Wiesław Owsiński, młodszy specjalista Andrzej Rek- sekretarz komisji.

Mimo, że do etapu centralnego naszym uczennicom nie udało się zakwalifikować, należy podkreślić fakt, iż na etapie regionalnym znalazły się w gronie 24 osób najlepszych
w województwie małopolskim.

Gratulujemy!

P1180300

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 informuje, że Dzień Otwarty planowany na 29.04.2019r. zostaje odwołany.

Równocześnie w dniach 29 i 30.04.2019r. w godz. od 8.00 do 16.00 zapraszamy Gimnazjalistów, Ósmoklasistów oraz ich Rodziców celem pobrania materiałów informacyjnych i zapoznania się z ofertą edukacyjną.


 

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (maj 2019)

Przydatne linki