uczniowie szkoły

Realizacja Projektu „Przystań w sieci” w CKZiU nr 1 w Wadowicach

W ostatnim roku przekonaliśmy się jak trudno jest funkcjonować bez korzystania z nowych technologii i stałego dostępu do internetu. Życie zawodowe, szkolne, a także większość kontaktów społecznych przeniosły się w znacznym stopniu do sieci. Z jednej strony daje Nam to ogromne możliwości, z drugiej musimy zdawać sobie sprawę z licznych zagrożeń, które się z tym wiążą.

Wychodząc naprzeciw postanowiliśmy wziąć udział w projekcie edukacyjnym „Przystań w sieci”,

Projekt nadzorowały: mgr Katarzyna Simik- nauczyciel matematyki, informatyki oraz mgr Klaudia Sabuda –pedagog szkolny. W projekt zaangażowało się aż 55 uczniów z następujących klas ( klasa 2b-21 uczniów, klasa 2fż-18 uczniów, 2oł- 14 uczniów, 2xyz- 1 uczeń, 1j -1uczeń). Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie otrzymali dostęp do unikalnych materiałów, które wzbogaciły ich wiedzę.

W ramach projektu Przystań w sieci uczestniczyliśmy w:

  1. Kursach e-learningowych dla nauczycieli,
  2. Kursach e-learningowych dla uczniów,
  3. Tematycznych konferencjach dla nauczycieli, wzbogacające wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci,
  4. Zorganizowaliśmy również Dzień Świadomego Korzystania z Internetu ( na stronie szkoły została umieszczona prezentacja na temat bezpieczeństwa w sieci, z nagraną ścieżką dźwiękową czytaną przez uczniów).

Uczniowie oraz nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Zwieńczeniem Naszej pracy będzie otrzymanie certyfikatu szkoły bezpiecznej w sieci- na co bardzo liczymy….

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (2 listopad 2021)