uczniowie szkoły

ETAP CENTRALNY

XIV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. majora Marka Gajewskiego

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”


W dniu 07.04.2021r. odbył się etap centralny Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”, do którego zakwalifikowała się Ewelina Wielińska uczennica III LO - klasy 2m. Tym razem zadaniem konkursowym było napisanie pracy na jeden z pięciu podanych tematów, które dotyczyły historii Polski. Ewelina wybrała: Kształtowanie się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów X - XII wieku. Czas przeznaczony na zadanie to 180 minut.

Na tym etapie do zdobycia jest tytuł finalisty, który uprawnia do zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii.

Wyniki olimpiady ukażą się za tydzień na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Mamy nadzieję na sukces!

Trzymamy kciuki za Ewelinę!

Beata Dyduła
nauczyciel historii

 

Refleksje Eweliny Wielińskiej

a1a2

Cześć! Jestem Ewelina, chodzę do klasy 2m (z rozszerzonym wos-em, geografią i językiem angielskim). W tym roku pod kierunkiem pani Beaty Dyduły - nauczyciela historii zdecydowałam się na wzięcie udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”.

Z powodu pandemii i zamknięcia szkół etap szkolny pisałam 6 listopada 2020r. Wbrew moim oczekiwaniom test nie był trudny. Zakwalifikowałam się do etapu międzyszkolnego, który z 10 grudnia przeniesiony został na 18 lutego 2021r.! Tam już było znacznie trudniej. Test miał parę stron, a do zdobycia 240 punktów. Żeby przejść dalej, trzeba było uzyskać co najmniej 60% czyli 144 punktów. Ja uzyskałam 198 punktów zajmując 2 miejsce w rejonie 5 pokonując wielu uczniów z innych powiatów. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek zajdę tak daleko, a to nie był koniec.

Na etapie wojewódzkim, który odbył się 11 marca 2021r. wynikiem 96% uzyskałam awans do etapu centralnego. W życiu bym nie pomyślała, że zajdę tak daleko…

7 kwietnia 2021r. podczas etapu centralnego pisałam pracę na jeden z pięciu podanych tematów. Jak mi poszło?

Nie mi to oceniać, wyniki dopiero za tydzień.

Jednakże zaszłam tak daleko, a samo zakwalifikowanie się do “centralnego” to duże osiągnięcie. Wymagało to dużo pracy, owszem, ale ciężka praca się opłaca.

Każdemu kto interesuje się historią polecam tą olimpiadę. Kto wie, może za rok się na niej spotkamy. Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji (9 wrzesień 2021)