uczniowie szkoły

1 (2)12 marca 1931 r. w Starym Sączu przeszedł na świat Józef Tischner.

90. rocznica jego urodzin staje okazją, aby przypomnieć życiorys i dorobek naukowy Księdza Profesora oraz wyjątkowy sposób podejścia autora „Etyki solidarności” do świata i człowieka. Zarówno jego góralskie korzenie (a więc specyficzny charakter oraz poczucie humoru), jak i nieustępliwość w próbach zgłębienia tajemnicy ludzkich wyborów i fascynacji, zaowocowały powstaniem filozofii dramatu.

Wspaniałą pomocą w poznaniu historii życia Patrona naszej szkoły oraz źródeł jego filozoficznej refleksji jest książka Wojciecha Bonowicza„Tischner”. Właśnie ukazało się jej kolejne wydanie, wzbogacone o nieznane dotąd materiały. Warto więc, aby ci, którzy tworzą społeczność naszej szkoły, nie tylko kojarzyli osobę tego wybitnego Filozofa i Kapelana Solidarności z miejscem swojej edukacji, ale mogli, dzięki osobie Księdza Profesora, sami podjąć trud poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania – szczególnie w czasach kryzysu. I to nie tylko kryzysu związanego z pandemią…

Zachęcamy do lektury tego pasjonującego reportażu biograficznego!

Rafał Bzowski

W. Bonowicz (zdjęcie   materiały promocyjne SIW Znak) (1)

W. Bonowicz (zdjęcie - materiały promocyjne SIW Znak)

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Ogłoszenia - Projekt T-G CKZiU II

bip

tablica malopolska

covid19

  ■    Plan lekcji
  ■    Plan lekcji - Maj 2021