uczniowie szkoły

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie CKZiU Nr 1 w Wadowicach wzięli udział w międzynarodowym projekcie badawczym CREDO. Celem tego projektu jest stworzenie największego na świecie detektora promieniowania kosmicznego opartego na sieci użytkowników aplikacji mobilnej CREDO Detektor. Ponadto włączenie się do projektu dało możliwość podniesienia stanu wiedzy o promieniowaniu kosmicznym. 

W ramach projektu Credo organizatorzy ogłosili konkurs drużynowy dla szkół. Nasza drużyna walczyła pod nazwą Tischner.Wadowice. Jej członkami byli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Chociaż przystąpiliśmy do konkursu nieco później, udało nam się odnieść spore sukcesy:

- Trzecie miejsce w Maratonie (łączna ilość detekcji dokonanych przez wszystkich członków drużyny przez cały czas trwania konkursu)

- Dwukrotne zwycięstwo w Lidze w grudniu i styczniu ( chwytanie cząstek w czasie jednej, wybranej nocy w miesiącu)

- Zespół z największą liczbą uczestników (167) ( było pytanie jak tego dokonaliśmy :)

- Największa liczba przepracowanych godzin w aplikacji przy wykrywaniu cząstek (49598 godzin czyli 5 lat 8 miesięcy)

Uroczysta Gala Łowców Cząstek, podsumowująca konkurs, odbyła się 20.09.2019r. w Instytucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Naszą drużynę godnie reprezentowały uczennice klasy 2a, Klaudia Szlachta oraz Amelia Kukieła. To one w imieniu wszystkich zawodników odebrały nagrody.

Otrzymaliśmy Certyfikat dla Szkoły poświadczający udział w międzynarodowym, naukowo - badawczym projekcie CREDO. Jako nagrodę rzeczową szkoła ma otrzymać detektor cząstek. Nasza drużyna otrzymała dyplom.

Wszystkim zawodnikom gratuluję i serdecznie dziękuję za wspaniałą walkę. Chętnych zapraszam na kolejną edycję konkursu, która rozpoczyna się 1.10.2019r.


Koordynator drużyny
Dorota Studnicka

  • Certyfikat Credo
  • Dyplom Credo
  • IMG_20190920_112048
  • IMG_20190920_121327

Simple Image Gallery Extended

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

Karta Szkolna

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (wrzesień 2019)

Przydatne linki