Tischner na pomoc Julkowi z Zatora! ❤️❤️❤️

Drodzy nauczyciele i uczniowie, prosimy Was o wsparcie loterii fantowej organizowanej przez Fundację Pomagam na leczenie i rehabilitację dla Julka z Zatora! 🥰

Zbieramy zabawki (bez pluszaków), artykuły szkolne, słodycze, małe sprzęty AGD i RTV, bańki mydlane, kosmetyki, wszystko to,
co przyda się na loterię fantową!

Rzeczy zbieramy w pokoju nauczycielskim do 22 marca 2024 r.! 😊

Szczegóły na plakatach 🤓

Pomagajmy! ❤️💪❤️

Opiekunki Szkolnego Koła PCK

 


Julek urodził się w 36 tygodniu ciąży w wyniku przedwczesnego odklejenia łożyska, co poskutkowało licznymi wadami wrodzonymi. Julek przeszedł szereg badań, w tym badania genetyczne. Stwierdzono wadę genetyczną o nazwie: aberracja chromosomu 18. Nieprawidłowości, jakie powoduje wada tego typu to: niedosłuch, anomalie w obrębie stóp, obniżone napięcie mięśniowe, spodziectwo, wnętrostwo, niskorosłość oraz cechy dysmorfii twarzy.
Julek w ciągu 2 lat przeszedł 3 zabiegi urologiczne w związku z wystąpieniem u niego przepukliny, spodziectwa i wnętrostwa. Przeszedł również 2 operacje stóp, ponieważ urodził się ze stopą płasko-koślawą. Gdy miał zaledwie 2 miesiące, na obie nóżki założono mu specjalny gips, który musiał nosić przez 3 miesiące. Julek ma także stwierdzony niedosłuch na poziomie 70 dB – nosi aparaty słuchowe. Uczęszcza na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR) i jest stale rehabilitowany przez zespół specjalistów takich jak: logopeda, psycholog, surdologopeda, terapeuta SI.
Wymaga także opieki wielu lekarzy specjalistów. Rehabilitacje i zabiegi są bardzo kosztowne, dlatego rodzice Julka proszą o wsparcie!