DZIEŃ ZDROWIA W CKZiU NR1 – relacja

W dniu 27.04.2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia przypadający na 7 kwietnia.
Celem akcji była promocja zdrowego stylu życia.

W tym dniu na uczniów i nauczycieli czekało wiele atrakcji.

Jedną z nich była możliwość zrobienia analizy składu ciała za pomocą profesjonalnego urządzenia- analizatora komponentów masy ciała firmy Tanita posiadającego atest medyczny. Dzięki badaniu każdy uczestnik mógł poznać m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody w organizmie.

Ponadto podczas przerw międzylekcyjnych, naszym uczniom i nauczycielom towarzyszyły filmy oraz muzyka poświęcona zasadom prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Chętni uczniowie rozwiązywali quizy na temat zdrowego odżywiania, rozpoznawania chorób cywilizacyjnych, znajomości aktualnych wytycznych IŻŻ, WHO, FAO.

Gry edukacyjne  przygotowali szkolni dietetycy, a przeprowadzili koledzy i koleżanki z klasy 2g Technikum Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wszyscy uczestnicy mogli spróbować zdrowych i kolorowych przekąsek, takich jak: świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe, świeże owoce, niskokaloryczne deserki (bezglutenowe, bezlaktozowe).

Zdrowe przysmaki zostały ufundowane przez Radę Rodziców, a  przygotowane przez kucharzy i cukierników pod okiem nauczycieli w Warsztatach Szkolnych.

Mamy nadzieję, że ten dzień na stałe wpisze się w kalendarz naszej szkoły.

 

Organizatorzy

mgr Katarzyna Kozak
mgr Elżbieta Stopa
mgr Iwona Garstecka
oraz Zespół nauczycieli przedmiotów gastronomicznych