70

Szkolny wolontariat nie śpi! 20 stycznia 2015 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie. Wizytę złożyli nam podopieczni Stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechowa wraz z rodzicami i opiekunem - panią Jadwigą Klimondą.

Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali dla gości wiele atrakcji i niespodzianek, a serdecznym uśmiechom nie było końca. Spotkanie rozpoczęło się koncertem kolęd. Na sali panowała niezwykle ciepła atmosfera. Śpiewanie kolęd przerwał jednak Święty Mikołaj! Wręczył on każdemu piękną paczkę. Paczki te zostały przygotowane przez dzielną klasę 2n, która aktywnie zbierała pieniądze w okresie przedświątecznym, aby móc sprawić radość „dzieciom serc”. Później nastąpiła druga część koncertu. Następnie rozpoczął się „szalony punkt programu”, a mianowicie tańce z dziewczynami z klasy 3b, dołączyli wszyscy, zarówno podopieczni, jak i wolontariusze. Szaleć można było tak bez końca… Jednak tańce musiały zostać przerwane, ponieważ kolejną niespodzianką dla przybyłych była wizyta w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Na koniec spotkania głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Satława, która wyjawiła kolejną niespodziankę. Każdy z podopiecznych mógł wybrać i zabrać ze sobą pluszowe serduszko, które stanowiło element scenografii podczas koncertu. Serca te zostały oczywiście wykonane przez uczniów naszej szkoły na poprzednią IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego pod hasłem:   Piękno i dobro w twórczości- - ks. prof. Józefa Tischnera”. Parę słów podziękowania powiedziała również pani Jadwiga Klimonda, szefowa fundacji. Radość wypełniła po brzegi salę gimnastyczną w naszej szkole. Nad organizacją oraz przebiegiem całego spotkania czuwały panie – Grażyna Gwoździewicz, Bożena Kowalczyk, Anita Pachel i Elżbieta Mamcarczyk.

To było owocne wydarzenie – warto pomagać – dobre uczynki zawsze, prędzej czy później do nas powrócą.

Klaudia Ł. (3i)

 

 • PICT2410
 • PICT2413
 • PICT2551
 • PICT2553
 • PICT2556
 • PICT2558
 • PICT2560
 • PICT2561
 • PICT2568
 • PICT2569
 • PICT2572
 • PICT2596
 • PICT2615
 • PICT2617
 • PICT2619
 • PICT2620
 • PICT2621
 • PICT2624
 • PICT2642
 • PICT2651

Simple Image Gallery Extended

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 2 maja 2017)

Przydatne linki