70

1. Hotel Qubus w Bielsku Białej, hotel i restauracja Molo w Osieku 1- dniowa wycieczka 2017/2018

W dniu 29 listopada uczniowie klasy 1di oraz 2di kształcący się w zawodzie kelner odbyli wycieczkę zawodoznawczą do hotelu Qubus w Bielsku Białej oraz do hotelu i restauracji Molo w Osieku.

Celem wycieczki było poznanie organizacji oraz technik pracy w dziale gastronomicznym powyższych obiektów. Ponadto uczniowie zapoznali się z wyposażeniem części hotelowej oraz dodatkowymi usługami świadczonymi na rzecz gastronomii. Konsultacje z kadrą zawodową pozwalają uczniom poznać ich przyszły rynek pracy oraz standard wymagań w ich zawodzie.

ubezpieczeniaEtap szkolny - 27 listopada 2017r.
Dogrywka – 12 grudnia 2017r.

27 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Wzięło w nim udział 36 uczniów z różnych klas: 2a, 2g, 3a, 4a.

Najlepsze okazały się:

Agata Szczygieł z kl. 4a, Magdalena Orzechowska z kl. 3a i Wiktoria Radwan z kl. 3a

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Organizatorem Konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

Etap zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami. Do rozwiązania testu eliminacji szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości przystąpiło ponad 13 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W naszej szkole 7 grudnia 2017r. w eliminacjach szkolnych brało udział 33 uczniów z następujących klas: 1a, 1i, 2a i 3a. Najwyższy wynik udało się uzyskać uczennicy Katarzynie Kowalskiej z klasy 3a, która uzyskała próg punktowy i zakwalifikowała się do etapu okręgowego, do którego przystąpi 1250 uczestników. To właśnie oni 1 marca 2018 r. rywalizować będą o 50 miejsc w finale zawodów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!

Monika Mydlarz, Justyna Opyrchał

15 grudnia 2017 r. już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Warsztaty Świąteczne. Jak co roku cieszyły się dużą popularnością. 

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem pracowni reklamy. Uczniowie kierunku technik organizacji reklamy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą zawodu oraz zaprezentowali filmy z zagranicznych stażów zawodowych.

Razem z uczniami naszej szkoły wykonywali  ozdoby i  dekoracje  świąteczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością i niebanalną wyobraźnią. Z dużym zaangażowanie i radością wykonywali dekoracje świąteczne.

Dziękujemy za udział w warsztatach podczas których udzieliła się wszystkim świąteczna atmosfera. Na kolejne zapraszamy już za rok!

Organizatorzy: Barbara Popek, Monika Wiercimak, Tomasz Widlarz

Drodzy Gimnazjaliści

Serdecznie zapraszamy wszystkich kreatywnych i uzdolnionych plastycznie uczniów klas 3 gimnazjum, rozważających wybór zawodu technik organizacji reklamy, na Warsztaty Mikołajkowe, które odbędą się 15.12.2017r. o godz. 15.00-17.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach.

26 października 2017 roku odbył się konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu „Dowiedz się więcej o funduszach unijnych” zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD „Wadoviana”. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania „małą ojczyzną” oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat działań realizowanych i finansowanych ze środków unijnych, w szczególności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół w Wadowicach i Andrychowie. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby z klasy 3a pod opieką pani Elżbiety Paluchowskiej. Jak się okazało Magdalena Orzechowska okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce. 13 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

W dniu 5 października odbyły się małe uroczystości w naszej szkole:

Podsumowanie obchodów 70 lecia szkoły, spotkanie nauczycieli przy kawie z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz spotkanie rady powiatu.

Wszystkim umilił spędzenie czasu m . in. bufet kawowy zorganizowany przez kelnerów z klas 2di, 3ds, 4ds pod opieką p.Anny Knapik, p . Agnieszki Mikołajek, p.IwonyWiercimak oraz p. Katarzyny Kozak.

W dniach 13-14.06.2017 panie: Anna Knapik, Anna Gibas, Marta Leśniak, Grażyna Cabak, Iwona Wiercimak brały udział w szkoleniu na temat tortów i deserów w shotach. Szkolenie odbyło się w PAN centrum słodkiej dekoracji w Poznaniu. Temat szkolenia "torty i desery w shotach". Szkolenie prowadziła Pani Małgorzata Weber.

Było to bardzo ciekawe szkolenie w formie teoretyczno - praktycznych zajęć. Szkolenie wprowadza nas w nowe trendy coraz częściej wykorzystywane w produkcji cukierniczej.

W dniach 29-31 maja klasy ekonomiczne wraz z wychowawcami i opiekunami z naszej szkoły – 2a i 3a miały szansę na odpoczynek przed ostatnim miesiącem nauki i integrację międzyklasową. 

W ramach tej chwili wytchnienia pierwszego dnia zwiedzili oni Ołomuniec – jedno z najbardziej znaczących miast Czech, historyczną stolicę Moraw. W samym centrum Ołomuńca uczniowie mogli podziwiać Rynek Górny z ratuszem oraz kolumną Trójcy Przenajświętszej, a następnie w innej części miasta Katedrę św. Wacława. Popołudniem cała grupa miała szansę podziwiać piękno Morawskiego Krasu – jednego z najwspanialszych regionów krasowych w środkowej Europie. Zwiedziła ona tam Jaskinie Punkevní oraz dno przepaści Macocha, korzystając również ze spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

Czas pracy sekretariatu szkoły w czasie ferii zimowych

W dniach od 12.02.2018r. do 20.02.2018r. sekretariat nieczynny.

Natomiast w dniach od 21.02.2018r. do 23.02.2018r. sekretariat czynny od godz. 8.00 do 14.00.


Ogłoszenie - Rekrutacja uzupełniająca na kursy dla uczniów


Ogłoszenie - Rekrutacja uzupełniająca dla nauczycieli

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 18 grudnia 2017)

Przydatne linki