uczniowie szkoły

Dnia 12 czerwca br. w CKZiU Nr 1 w Wadowicach został zorganizowany wewnątrzszkolny konkurs cukierniczy pt: "Fantazje na biszkopcie". W konkursie wzięły udział 4 drużyny dwuosobowe. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować ciastka bankietowe na bazie ciasta biszkoptowego. Czas na zrealizowanie zadania wynosił 150 minut.

Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy wykazali bardzo duże zaangażowanie oraz umiejętności cukiernicze. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice klasy 2gs Zuzanna Szemik oraz Monika Noszka, które zwyciężyły. Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie "Mam zawód, mam fantazję", który odbędzie się w październiku 2018r.w naszej szkole. Pozostali laureaci konkursu to:

Dnia 4 czerwca 2018 roku w hotelu Kocierz Hotel&SPA w Targanicach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Gastronomiczno–Hotelarskiej zorganizowany przez nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach. Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i gastronomią oraz podnoszenie poziomu praktycznych i teoretycznych umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.

Do konkursu przystąpili uczniowie z CKZiU Nr 1 w Wadowicach oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

W tegorocznym Dniu Otwartym Szkoły uczniowie klas gastronomicznych pod opieką nauczycieli komisji gastronomicznej przygotowali dla gimnazjalistów różne pokazy tematyczne. Uczniowie klasy 1di, 2di, 3ds, 2g, 2kp, 3k oraz 3ep, jak i absolwenci naszej szkoły starali się zainteresować odwiedzających kierunkami zawodowymi – KELNEREM, CUKIERNIKIEM, KUCHARZEM, TECHNIKIEM ŻYWIENIA, TECHNIKIEM TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI. Uczniowie na każdych stoiskach, promując poszczególne kierunki kształcenia,przekazywali ciekawe informacje, wykonywali prezentacje, zorganizowali aranżację stołu okolicznościowego, pokaz kulinarny, cukierniczy, barmański, baristyczny. Absolwenci, wspierając uczniów także przekazywali swoje doświadczenia zawodowe, nabyte po skończeniu szkoły.

W dniu 18 kwietnia odbyły się warsztaty barmańskie dla uczniów klasy 3ds z udziałem naszego absolwenta Dawida Kawłatowa. Dawid jako barman z 8 letnim stażem przygotował dla kelnerów pokazy sztuki dekoracji napojów mieszanych. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć i wykonać różne elementy dekoracji drinków oraz przedstawić różne formy ich podawania.

 

 

6 marca 2018 roku odbył się finał 14. powiatowego konkursu języka angielskiego ”SHAMROCK” w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Naszą szkołę godnie reprezentowały 3 uczennice z klasy IIIm:

     • Katarzyna Budzowska,
     • Kamila Pomietło,
     • Paulina Kolber.

W listopadzie 2017 roku 18 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzostwa Szaradziarskie – Zadania Logiczne”. Było to na pewno duże wyzwanie dla uczestników, ponieważ zadania wymagały od nich twórczego, logicznego myślenia, a także sprytu.

Wyrazy uznania należą się Kacprowi Kupiszewskiemu, uczniowi klasy 3n, który zajął III miejsce w Polsce.

Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy matematyczne!

1. Hotel Qubus w Bielsku Białej, hotel i restauracja Molo w Osieku 1- dniowa wycieczka 2017/2018

W dniu 29 listopada uczniowie klasy 1di oraz 2di kształcący się w zawodzie kelner odbyli wycieczkę zawodoznawczą do hotelu Qubus w Bielsku Białej oraz do hotelu i restauracji Molo w Osieku.

Celem wycieczki było poznanie organizacji oraz technik pracy w dziale gastronomicznym powyższych obiektów. Ponadto uczniowie zapoznali się z wyposażeniem części hotelowej oraz dodatkowymi usługami świadczonymi na rzecz gastronomii. Konsultacje z kadrą zawodową pozwalają uczniom poznać ich przyszły rynek pracy oraz standard wymagań w ich zawodzie.

ubezpieczeniaEtap szkolny - 27 listopada 2017r.
Dogrywka – 12 grudnia 2017r.

27 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Wzięło w nim udział 36 uczniów z różnych klas: 2a, 2g, 3a, 4a.

Najlepsze okazały się:

Agata Szczygieł z kl. 4a, Magdalena Orzechowska z kl. 3a i Wiktoria Radwan z kl. 3a

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Organizatorem Konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

Etap zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami. Do rozwiązania testu eliminacji szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości przystąpiło ponad 13 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W naszej szkole 7 grudnia 2017r. w eliminacjach szkolnych brało udział 33 uczniów z następujących klas: 1a, 1i, 2a i 3a. Najwyższy wynik udało się uzyskać uczennicy Katarzynie Kowalskiej z klasy 3a, która uzyskała próg punktowy i zakwalifikowała się do etapu okręgowego, do którego przystąpi 1250 uczestników. To właśnie oni 1 marca 2018 r. rywalizować będą o 50 miejsc w finale zawodów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!

Monika Mydlarz, Justyna Opyrchał

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (maj 2018)

Przydatne linki