70

Kojarzyć  olimpiadę z nudnym wyjazdem edukacyjnym będzie każdy, kto nie brał udziału. Pora wyprowadzić z błędu tych, którzy mają mylne odczucia. Relacja na świeżo , po hotelarskich potyczkach.

30 stka najlepszych hotelarzy z całej Polski w jednym miejscu + ich opiekunowie, hotelarze zawodowi =  wulkan energii. Uśmiech nie schodzący z twarzy, radość, świetna zabawa oczywiście podczas nieustających rozmów o tematyce branżowej rodem prosto z Kołobrzegu – gwarantowana. To da się opisać, jednak by poczuć „Olimpijski’’ klimat, atmosferę wymieszaną z nadmorską bryzą trzeba tam być! 

 

Kinga Kachnik z klasy 3 technikum hotelarskiego zajęła 2 miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno – Hotelarskim  „Mistrz Gościnności – concierge”

Konkurs odbył się 5 grudnia 2015 roku w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Zadania konkursowe dotyczyły pracy concierge w hotelu. Pod bacznym okiem jury złożonego ze specjalistów branży hotelarskiej, przyszły concierge musiał wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu turystyki i hotelarstwa, ale również całym wachlarzem umiejętności w obsłudze gości hotelowych. Kinga w nagrodę otrzymała 2-dniowy pobyt w Hotelu Mercury Racławice Dosłońce Conference&SPA****, podwójne zaproszenie do Restauracji Sienna na kolację oraz nagrody rzeczowe (plecak, roczna prenumerata „Hotelarza”).

IX Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Wadowicki”

25 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie odbył się finał IX Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Wadowicki”. Konkurs zorganizował Oddział Zakładowy „Andropol” PTTK w Andrychowie. Nasza ekipa w składzie: Karina Wełna, Anna Bizoń i Paulina Mojska(uczennice technikum hotelarskiego) zajęła drużynowo 1 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Karina Wełna uzyskała najlepszy wyniki również zajęła 1 miejsce. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a najlepsze drużyny puchary ufundowane przez Zarząd Powiatu Wadowickiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania dotyczące atrakcji turystycznych, geografii, historii regionu i życia znanych osób z terenu powiatu wadowickiego. W oczekiwaniu na wyniki dziewczyny spedziły czas na strzelnicy. Gratulujemy uczestnikom konkursu.

W 2010 roku rozpoczęliśmy zdobywanie „Korony Beskidów” w ramach działalności szkolnego koła SKKT „Horyzont”. Plan obejmował wejście na 10 najwyższych szczytów poszczególnych pasm Beskidów i Pienin: Lubomir 912 m (Beskid Makowski), Czupel 933 m (Beskid Mały), Lackowa 997 m ( Beskid Niski), Wysoka 1052 m (Pieniny), Mogielica 1172 m (Beskid Wyspowy), Radziejowa 1262 m (Beskid Sądecki), 1267 m Skrzyczne (Beskid Śląski), Turbacz 1310 m (Gorce), Tarnica 1342 m (Bieszczady) i Babia Góra 1725 m (Beskid Żywiecki). Pierwszy został zdobyty Lubomir w październiku 2010 roku, a jako ostatnia Tarnica 9 października 2014 roku.

  

W dniach od 8 do 10 października 2014 roku odbyła się wycieczka w Bieszczady. Wzięli w niej udział uczniowie klas technikum hotelarskiego i organizacji reklamy, wspomagani przez grupę uczniów szkolnego koła SKKT „Horyzont". Celem wyprawy było zdobycie Tarnicy – najwyższego szczytu w polskiej części Beskidów Wschodnich. Dla SKKT była to ostatnia wyprawa zamykająca cykl wyjazdów pod hasłem „Zdobywamy Koronę Beskidów". Natomiast uczniowie klasy hotelarskiej mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy schroniska młodzieżowego w Jabłonkach, walorami przyrodniczymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego i walorami kulturowymi odwiedzanych miejscowości (Lista UNESCO). Dla uczniów technikum organizacji reklamy najciekawsze okazały się rejs statkiem po jeziorze Solińskim i zbiory muzealne zamku w Sanoku - obrazy Beksińskiego oraz najcenniejsza w Polsce kolekcja ikon.

Magda zajęła bardzo wysokie 5 miejsce podczas centralnego etapu VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uzyskała tym samym tytuł finalisty olimpiady i zwolnienie z pierwszej części egzaminu zawodowego w zawodzie technik hotelarstwa (testu pisemnego). Konkurs odbył się w Kołobrzegu w dniach od 8 do 11 kwietnia 2014 r. Tematem przewodnim konkursu była „Funkcja hotelowa w obiektach zabytkowych”. Wzięło w nim udział 32 uczniów wyłonionych podczas etapu regionalnego. Do tego etapu przystąpiło w całej Polsce 344 uczestników. Napisali oni test składający się z 80 pytań dotyczących szeroko pojętego hotelarstwa, gastronomii, marketingu i turystyki.

W czasie ferii zimowych hotelarze wzięli udział w kursie animatora czasu wolnego. Szkolenie obejmowało naukę żonglerki, gry i zabawy dla dzieci, tańce mini disco, malowanie twarzy oraz balonowe kreacje. Warsztaty zakończone zostały wręczeniem certyfikatów firmy szkoleniowej „Stageman Polska” – lidera animacji w Polsce.

 

 

Magdalena Mrowiec z naszego „hotelarza” została finalistką VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 8 - 11 kwietnia 2014r.  15 stycznia  odbył się etap regionalny w Krakowie. Magda uzyskała 52 punkty, co uplasowało ją na 2 miejscu w krajuW sumie w etapie regionalnym wzięło udział 344 uczniów z całej Polski. Walczyli o 30 miejsc premiowanych awansem do finału olimpiady. Pisali oni test składający się z 80 pytań w 8 okręgach równolegle. Po sprawdzeniu i podliczeniu punktów awans do etapu centralnego uzyskało 32 uczniów (wynik minimum 41 punktów).

 

W dniach 18 - 19. 10. 2013 odbyła się wizyta zawodoznawcza na promie Polonia podczas rejsu Świnoujście - Ystad - Świnoujście. Pragniemy poinformować wszystkich kucharzy, kelnerów, hotelarzy o tym, że nasza szkoła podjęła współpracę z załogami czterech promów w sprawie praktyk zawodowych. Drodzy Uczniowie macie możliwość odbycia praktyki zawodowej na promie w czasie dwóch tygodni w wymiarze czterotygodniowym całej praktyki. Celem praktyki jest poznanie wszystkich działów promu tj. hausekeeping, restauracja, bar, cafeteria oraz kuchni. Załoga promu zapewni Wam podczas całego pobytu wyżywienie, noclegi, zwrot kosztów za przejazd. Prom oczekuje chętnych praktykantów, wyrażających wolę współpracy. Wasze szkolenie praktyczne będzie nadzorowane przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę. Zgłaszajcie się do nauczycieli zawodu w sprawie informacji docelowych.

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 2 maja 2017)

Przydatne linki