70

Dnia 10.06.2013r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik handlowiec z klasy 1ch oraz 2c wzięli udział w stażu - wizycie zawodoznawczej do IKEA w Krakowie. Podróż odbyła się zgodnie z harmonogramem. O godzinie 10 rozpoczęło się kilkugodzinne spotkanie z przedstawicielami IKEA - Kraków. 

Celami stażu - wizyty zawodoznawczej było:

  • zapoznanie z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa handlowego i jego rozwojem,
  • zapoznanie z dystrybucja artykułów, rozmieszczeniem ich w sklepie,
  • zapoznanie z profesjonalna obsługa klienta, promocja i reklamą.

Przedstawiony nam na początku spotkania plan zawierał następujące bloki tematyczne: 

  • historia IKEA,
  • logistyka w IKEA,
  • obsługa klienta,
  • zrównoważony rozwój firmy.

Każdy blok tematyczny prowadził inny pracownik IKEA. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci, co na samym początku przyczyniło się do wrażenia przyjaznej atmosfery w firmie. Podczas kolejnych prezentacji można było dowiedzieć się wielu nowych, praktycznych informacji oraz poznać zasady funkcjonowania IKEA. Grupa poznała historię IKEA, jej zakres, cel działania, misję oraz wizję firmy. Po prezentacji multimedialnej była możliwość zadawania pytań dotyczących przedstawionych zagadnień, z czego wywiązała się interesująca dyskusja i każdy z uczestników miał możliwość przedstawienia swoich poglądów. Dzięki wizycie uczniowie mogli poznać, relacje panujące wśród pracowników, ich pracę, najważniejsze aspekty pracy dla personelu, sposoby współpracy pomiędzy kierownikami i ich podwładnymi. Ponadto możliwe było poznanie struktury firmy, jej działów i kooperantów. Pracownicy podejmujący uczniów udzielili także wielu cennych rad, które będą pomocne przy staraniu się o pracę. 

Kolejnym elementem wizyty było przybliżenie działań proekologicznych firmy – segregacji odpadów. Objaśniono nam jak wygląda praktyczne dbanie o ekologię w wykonaniu pracowników IKEA. Na koniec stażu każdy uczestnik otrzymał certyfikat. 

Staż - wizyta zawodoznawcza w IKEA była niezwykle pouczająca pod względem branżowym. Z pewnością u części uczestników rozbudziła chęć pracy w tej lub podobnej sieci handlowej.

Staż - wizyta zawodoznawcza w dniu 10 zerwca 2013r. przebiegał zgodnie z przyjętym harmonogramem i w pełni zrealizowane zostały zamierzone cele.

Opiekunowie:

Magdalena Kościelniak

Monika Mydlarz

  • 01
  • 02

Simple Image Gallery Extended


Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 2 maja 2017)

Przydatne linki