70

26 października 2017 roku odbył się konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu „Dowiedz się więcej o funduszach unijnych” zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD „Wadoviana”. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania „małą ojczyzną” oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat działań realizowanych i finansowanych ze środków unijnych, w szczególności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół w Wadowicach i Andrychowie. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby z klasy 3a pod opieką pani Elżbiety Paluchowskiej. Jak się okazało Magdalena Orzechowska okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce. 13 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

W dniach 29-31 maja klasy ekonomiczne wraz z wychowawcami i opiekunami z naszej szkoły – 2a i 3a miały szansę na odpoczynek przed ostatnim miesiącem nauki i integrację międzyklasową. 

W ramach tej chwili wytchnienia pierwszego dnia zwiedzili oni Ołomuniec – jedno z najbardziej znaczących miast Czech, historyczną stolicę Moraw. W samym centrum Ołomuńca uczniowie mogli podziwiać Rynek Górny z ratuszem oraz kolumną Trójcy Przenajświętszej, a następnie w innej części miasta Katedrę św. Wacława. Popołudniem cała grupa miała szansę podziwiać piękno Morawskiego Krasu – jednego z najwspanialszych regionów krasowych w środkowej Europie. Zwiedziła ona tam Jaskinie Punkevní oraz dno przepaści Macocha, korzystając również ze spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią.

Już po raz trzeci nasza szkoła zdobyła tytuł Najaktywniejszej szkoły w programie "Otwarta firma- biznes przy tablicy" w roku szkolnym 2016/2017. W dniach 14-18 listopada 2016 r. odbyła się dziewiąta edycja programu Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W programie wzięło udział 84 555 uczniów, 721 szkół i 2960 firm i instytucji z całej Polski, w tym również nasza szkoła.

Jak co roku programowi towarzyszył Konkurs na Najaktywniejszą Szkołę. Komisja Konkursowa wyłoniła 40 najaktywniejszych szkół zgodnie z Regulaminem Konkursu. Znaleźliśmy się wśród laureatów.

TADEUSZ GIBAS

KLASA 3a TECHNIK EKONOMISTA

zajął 15 miejsce 

W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O POLSKIM I EUROPEJSKIM RYNKU PRACY

9 marca 2017 r. już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Warsztaty dla Gimnazjalistów zainteresowanych kierunkami technik ekonomista i technik handlowiec. W tym roku cieszyły się bardzo  dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział około 20 gimnazjalistów.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem pracowni ekonomicznej a także siedzibą Symulacyjnej Firmy Handlowej 5-points.

 

10 marca 2017r. o godz. 12.00, 8 uczniów naszej szkoły brało udział w etapie okręgowym V edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania w Częstochowie. Rywalizowali z uczestnikami z całej Polski poprzez rozwiązanie 60 zadań w auli głównej Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Reprezentowali nas: 

Basz Angelika klasa 2a
Mizera Magda klasa 2a
Trzaska Mariusz klasa 2a
Wójcik Klaudia klasa 2a
Gibas Tadeusz klasa 3a
Pietraszewska Monika klasa 3a
Szczygieł Agata klasa 3a
Byrska Paulina klasa 4a

W rozgrywkach szkolnych ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” brały udział dwie klasy Liceum Ogólnokształcącego 1m i 1n. Konkurs zorganizowany został przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu Moje finanse.

W wyniku przeprowadzonych testów wiedzy zostały wyłonione dwie 3-osobowe drużyny. Klasę 1m reprezentowały: Karolina Brusik, Agnieszka Ściera, Iwona Biela, a klasę 1n: Natalia Banaś, Patryk Woźniak i Kamil Wójcik. Do II etapu konkursu zakwalifikowała się drużyna z klasy 1m. Dziewczyny znalazły się wśród 20 najlepszych zespołów w Polsce i wkrótce będą walczyć o zakwalifikowanie się do wielkiego finału.

Do etapu okręgowego V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania zakwalifikowało się ośmiu uczniów:

  1. Byrska Paulina- klasa 4a
  2. Szczygieł Agata- klasa 3a
  3. Gibas Tadeusz- klasa 3a
  4. Pietraszewska Monika- klasa 3a
  5. Trzaska Mariusz- klasa 2a
  6. Basz Angelika- klasa 2a
  7. Mizera Magdalena- klasa 2a
  8. Wójcik Klaudia- klasa 2a

sticker 2Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Składa się on z trzech etapów. 

07 grudnia 2016r. w Krakowie odbył się etap regionalny tego konkursu, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

Anna Piwowarczyk z klasy 4a i Tadeusz Gibas z klasy 3a.

Ich zadaniem było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 35 pytań z zakresu prawa pracy. W rozgrywce na etapie regionalnym trzy osoby, które otrzymały największą ilość punktów zakwalifikowały się do etapu centralnego.

Anna zajęła 5 miejsce, a Tadeusz 6 miejsce!

Gratulujemy wyniku !!!

Aktualności szkolne

Ważne ogłoszenie

bip

tablica malopolska

  ■    Plan lekcji (od 2 maja 2017)

Przydatne linki